کد خبر: 963209 A

سفارت ایران در کابل بیانیه‌ای درباره حضور هیئت ایرانی در افغانستان صادر کرد.

به گزارش ایلنا، "محمدابراهیم طاهریان فرد" نماینده ویژه وزیر امور خارجه در امور افغانستان در هفته‌ گذشته در رأس هیئتی سفری به کابل داشت. در همین زمینه سفارت جمهوری اسلامی ایران در باره این سفر بیانیه‌ای صادر کرد.

متن بیانیه به شرح زیر است: 

سیاست اصولی ایران در قبال افغانستان بر حمایت از دستاوردهای دو دهه اخیر این کشور قرار داشته و بر همین اساس جمهوری اسلامی ایران از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری در افغانستان قویا پشتیبانی و پس از برگزاری انتخابات در جهت حل اختلافات پیش آمده میان رقبای سیاسی و ایجاد تفاهم بین آن‌ها، بیشترین تلاش را به عمل آورد.

در مقطع مهم کنونی که موضوع شکل‌گیری چارچوب مذاکرات بین‌الافغانی با هدف دستیابی به صلح پایدار در افغانستان در جریان است، هیات جمهوری اسلامی ایران در راستای پیگیری همان سیاست‌ اصولی یعنی بقای ساختار جمهوریت و قانون اساسی به منظور رایزنی با مقامات ارشد از جمله رئیس‌جمهور، رئیس شورای مصالحه، رئیس‌جمهور پیشین، سرپرست وزارت امور خارجه، مشاور امنیت ملی و نیز برخی دیگر از شخصیت‌های سیاسی مطرح جمهوری اسلامی افغانستان، به کابل سفر کرد.

خاطرنشان می‌سازد که در همه این دیدارها، بر ضرورت وحدت کلمه نیروهای سیاسی افغانستان برای حراست از این دستاوردها و به ویژه حفظ حقوق اساسی اقوام این کشور و همزیستی موثر و مسالمت‌آمیز بین آنان در آینده تاکید شد.

 

ایران و افغانستان بیانیه سفارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر