کد خبر: 963074 A

رئیس بسیج مستضعفین:

رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: حقیقتا شهید حاج قاسم سلیمانی یک مصلح جهانی بود و برای اینکه اصحاب جهل و تاریکی و دست پروردگان نظام سلطه امنیت ملت ها را خدشه دار نکرده، آسایش خانواده را به هم نزنند و کلاس‌های درس را به هم نریزند؛ همه تلاش و توان خود را در قالب یک تفکر راهبردی و تحت مدیریت الهی ولایت فقیه به میدان آورد و در کنار سایر رزمندگانی که با او همراه بودند، امنیتی را رقم زدند که امروز شاهد هستیم کشور عراق ثبات پیدا کرده است.

به گزارش ایلنا، سردار سرتیپ «غلامرضا سلیمانی» صبح امروز ۱۵ شهریورماه در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید و نواختن زنگ مهر «ایثار و شهادت» در گلزار شهدای کرمان اظهار کرد: خداوند شهادت را به سردارِ سر به دار توحیدی اش عنایت فرمود تا مقام این انسان بزرگ و بی نظیر جاودانه بشود.

وی با اشار به اینکه به فرموده مقام معظم رهبری "شهید حاج قاسم سلیمانی یک مکتب و مدرسه درس آموز بود" افزود: در آغاز گام دوم انقلاب و در راستای تحقق بیانیه گام دوم سیدالشهدای جبهه مقاومت فاتحه الکتاب این گام محسوب می شود و اولین و مهم ترین عرصه، عرصه علم و دانش و شهادت است.

سلیمانی تصریح کرد: شهادت حاج قاسم سلیمانی در خارج از مرزهای ایران اسلامی اتفاق افتاد و به این معنی است که مبارزه و جهاد و دفاع این شهید امنیتی برای ایران اسلامی به ارمغان آورد که دشمنان هیچ‌گاه در طول سال‌های حضور این شهید در جبهه ها مقاومت که سکان فرماندهی و عَلَم جهاد و دفاع را در دست داشت نتوانسته و نمی‌توانستند به امنیت ملت ایران خدشه ای وارد کنند.

وی بیان کرد: کما اینکه بارها قصد شومی داشتند این شهید را در داخل کشور به شهادت برسانند اما همان امنیت به ارمغان آمده از جهاد و دفاع شهید سلیمانی مانع عملیاتی شدن آن نیت شوم می شد.

رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: امروز امنیت پایداری در کشور ما از قبل جهاد و دفاع شهید سلیمانی به ارمغان آمده تا دانش آموزان ما سال تحصیلی جدید را که یک نیمسال آن در قرن جدید و در آغازین سال‌های گام دوم انقلاب است، با طیب خاطر و با آرامش و امنیت در سنگر علم و دانش به برداشتن گام‌های بلند و راهبردی برای ساختن ایران اسلامی آینده بپردازند؛ ایران اسلامی که خواهد توانست یک الگوی برتر و سازنده در جهان اسلام و در دنیای امروزی قلمداد شود.

وی اظهار کرد: دفاع و جهاد حاج قاسم سلیمانی دستاوردهای بسیار بزرگ و یک فهرست بلند و مطوّلی از دستاوردها را برای انقلاب اسلامی، ملت ایران، جهان اسلام و بشریت به دنبال داشته و همه بشریت از دستاوردهای این جهاد و دفاع بهره مند شدند.

سلیمانی اظهار کرد: حقیقتا شهید حاج قاسم سلیمانی یک مصلح جهانی بود و برای اینکه اصحاب جهل و تاریکی و دست پروردگان نظام سلطه امنیت ملت‌ها را خدشه‌دار نکرده، آسایش خانواده را به هم نزنند و کلاس های درس را به هم نریزند؛ همه تلاش و توان خود را در قالب یک تفکر راهبردی و تحت مدیریت الهی ولایت فقیه به میدان آورد و در کنار سایر رزمندگانی که با او همراه بودند، امنیتی را رقم زدند که امروز شاهد هستیم کشور عراق ثبات پیدا کرده است.

رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: عراق، سوریه و لبنان امن شد و امروز شاهد هستیم نظام سلطه در اتاق های توطئه و طرح ریزی خود هر زمان می نشینند، برآوردهای پیش روی آنها این است که ایران اسلامی چه نقشه ای برای ما دارد و انقلاب اسلامی چه طرحی برای در هم ریختن برنامه های ما دارد و این دستاورد بزرگ و راهبردی است که شهید سلیمانی برای ملت های دنیا و جهان اسلام و ملت ایران خلق کرد و آفرید.

وی اظهار کرد: همانطور که در دفاع مقدس دانش آموزان ما به عنوان افسران میدان نبرد وارد عرصه های مختلف شده و نقش آفرینی کرده و ملت ایران ۳۶ هزار شهید دانش آموز و هزاران شهید فرهنگی و آموزگار تقدیم کرد تا در راهی که برای صلح و سعادت برگزیده است، در مقابل توطئه ها و حملات هجمه های نظام سلطه با اقتدار و عظمت به جلو برود و زمینه ساز ظهور ولی عصر(عج) باشد.

سلیمانی بیان کرد: در گام دوم انقلاب و تحقق بیانیه گام دوم دانش آموزان و معلمان در تسخیر قله های علم و دانش لحظه ای از تلاش و مجاهدت فروگذار نخواهند کرد.

وی اظهار کرد: امروز تداوم راه شهدای دانش آموز و دانش آموختگان مکتب حاج قاسم علم‌آموزی و دانش‌آموزی است. در حالی که کشور درگیر ویروس کرونا است، با تدبیر مسئولان قرار است با دقت همه پروتکل های بهداشتی رعایت شود.

رییس سازمان بسیج مستضعفین افزود: در ۴۱ سال گذشته موفقیت های ملت ایران ستودنی، افتخارآمیز و با عظمت است و قطعا این پیروزی ها به طور چشمگیرتر در گام دوم انقلاب تداوم پیدا خواهد کرد.

سازمان بسیج مستضعفین شهید سلیمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر