کد خبر: 962159 A

اردکانیان در جمع خبرنگاران:

وزیر نیرو گفت: در تهران ۱۸۰ میلیون مترمکعب آب باکیفیت صرف آبیاری فضای سبز می‌شود که این رقم بسیار بالایی است که با تفاهم نامه با شهرداری متوقف می شود.

به گزارش ایلنا، رضا اردکانیان در حاشیه جلسه امروز هیأت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به افتتاح چند پروژه در قالب پویش «هر هفته الف-ب ایران» اظهار کرد: چهار پروژه در سه استان کرمانشاه، آذربایجان شرقی و اردبیل با سرمایه‌گذاری ۳۲۵۰ میلیارد تومان افتتاح می‌شود که یکی از آنها واحد گاز نیروگاه دالاهو است که با ظرفیت ۳۰۷ مگاوات در کرمانشاه وارد چرخه تولید خواهد شد.

وزیر نیرو افزود: سد کلقان‌چای در استان آذربایجان شرقی برای مصارف شرب و صنعت و کشاورزی، پنجمین سدی است که در پویش امسال افتتاح می‌شود. یک پست ۲۳۰ کیلوولت و دو نیروگاه خورشیدی در استان اردبیل افتتاح می‌شود که با این پروژه‌ها جمع پروژه‌ها افتتاح‌شده پویش در سال ۹۹ به ۷۰ پروژه در ۱۸ استان با سرمایه‌گذاری ۲۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان خواهد رسید.

وی ادامه داد: کار مهم و مشترکی بین وزارت نیرو و شهرداری تهران داریم که عصر امروز تفاهم‌نامه آن امضاء می‌شود و سعی داریم در آن با تدارک پس‌آب تصفیه شده تهران، چاه‌ها و قنات‌هایی که آب‌های آن برای مصرف فضای سبز از سوی شهرداری تهران برداشت می‌شود، متوقف شود. در تهران ۱۸۰ میلیون مترمکعب آب باکیفیت صرف آبیاری فضای سبز می‌شود که این رقم بسیار بالایی است و با این کار امروز جلوی این وضعیت گرفته می‌شود.

 

وزیر نیرو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر