کد خبر: 959732 A

بصورت مجازی؛

نخستین اجلاس مجازی مسئولین امر به معروف و نهی از منکر حزب مؤتلفه اسلامی در استان‌ها برگزار شد.

به گزارش ایلنا، محمد بومیان رییس شورای امر به معروف و نهی از منکر حزب مؤتلفه اسلامی در نخستین اجلاس مجازی مسئولین امر به معروف و نهی از منکر حزب مؤتلفه اسلامی استان‌ها با اشاره به تشکیل کارگروه تخصصی و پرداختن به موضوعات مختلف امر به معروف و نهی از منکر، اظهار داشت: حزب مؤتلفه اسلامی به عنوان یک تشکل مردمی، از ابتدا به این فریضه اهتمام داشته و امر و نهی حوزه حکومتی را در اولویت فعالیت خویش قرار داده است. بر این اساس با دستگاه ها و نهادها تعامل خوبی برقرار کرده و طرح های ارزشمند و مفیدی نیز به آنها ارائه داده است.

وی به تعدادی از طرح های ارائه شده اشاره کرد و افزود:  شورای امر به معروف و نهی از منکر حزب مؤتلفه اسلامی تاکنون طرح هایی در زمینه معروف ها و منکرهای محیط زیست، مراکز آموزشی، ماه رمضان، اقتصاد مقاومتی، سفر، نوروز، چهارشنبه سوری، کسب و کار، مسجد، خانواده، خطبه غدیر، خطبه فدکیه، فرهنگ عاشوار و اربعین تهیه و در سه حوزه نهادهای حکومتی، فضای مجازی و محافل مردمی ارائه کرده است.

رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر حزب موتلفه اسلامی تأکید کرد: آمرین و ناهیان باید در عرصه فضای مجازی حضور هدفمند و مؤثر داشته باشند و نسبت به ترویج معروف ها و مقابله با منکرها فعالیت نمایند.

در ادامه این اجلاس، حجت الاسلام سیدجواد بهشتی از پژوهشگران علوم قرآن و حدیث به تشریح انگیزه و آموزش به عنوان دو عامل اصلی اجرای امر به معروف و نهی از منکر پرداخت.

وی بهترین قدم همراهی با امام حسین(ع) را امربه معروف و نهی از منکر دانست و افزود: هدف سیدالشهدا(ع) اصلاح جامعه با ساز و کار امر به معروف و نهی از منکر و با شیوه های پیامبر گرامی اسلام (ص) و امیرالمؤمنین علی (ع) بود.

پژوهشگر علوم قرآن و حدیث گفت: یکی از علت های عدم ورود مردم به این حوزه، عدم تمایل برای مسئولیت پذیری است. باید از کودکی احساس مسئولیت را آموزش داد. همه مسئول هستند و باید به مسئولیت خود عمل کنند. برای این منظور باید با روش های مناسب، در مردم ایجاد انگیزه نماییم. 

حجت الاسلام بهشتی امر به معروف و نهی از منکر را نیازمند آموزش عنوان کرد و گفت: باید در این حوزه آموزش داشته باشیم و از کودکی هم آغاز کنیم. در روایات ۷ محور برای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه ذکر شده است. ۱ـ انجام فرائض توسط اطرافیان ۲ـ امنیت ۳ـ کسب و کار ۴ـ حقوق متقابل  ۵ ـ محیط زیست  ۶ ـ انتقام از دشمن  ۷ـ استقلال و سامان کشور.

وی در پایان تأکید کرد: استقلال و سامان کشور و رفع مشکلات را در سایه امر به معروف و نهی از منکر است. استقرار و استمرار حکومت نیز با انجام این فریضه توسط مردم خواهد بود.

در این اجلاس تعدادی از استان ها به ارائه گزارش فعالیت هایشان پرداختند.

امر به معروف و نهی از منكر محمد بومیان امر به معروف و نهی از منکر موتلفه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر