کد خبر: 959038 A

صالحی پس از دیدار با مدیرکل آژانس:

رییس سازمان انرژی اتمی پس از گفت‌وگو با رافائل گروسی گفت: مذاکرات سازنده ای رخداد و قرار شد ایران همچون گذشته در چارچوب تعهدات به وظایف خود عمل کند.

به گزارش ایلنا، «علی اکبر صالحی» روز سه شنبه در نشست خبری مشترک با «رافائل گروسی» مدیرکل آژانش بین المللی اتمی در تهران گفت: فصل نوینی بین ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی آغاز شده است، امیدواریم نتیجه این سفر، نتیجه خوبی باشد.

رییس سازمان انرژی اتمی افزود: با این سفر همکاری‌های ما بیش از پیش گسترش خواهد یافت، امیدوارم نتیجه این سفر مرضی الطرفین باشد به گونه ای که هم آژانس بر اساس اساسنامه و هم جمهوری اسلامی ایران در چهارچوب پادمان و پروتکل الحاقی متقابلاً به وظایف به گونه‌ای عمل کنیم که در چهارچوب مقررات لازم قرار بگیرد.

وی اظهار داشت: گفت‌وگوهای امروز بسیار سازنده بود، قرار شد، آژانس به صورت حرفه‌ای و مستقل کار خود را پیش ببرد و ایران هم در چارچوب تعهدات خود عمل کند.

صالحی با بیان این که این اولین سفر «رافائل گروسی» به عنوان مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی به ایران است؛ افزود: سابقه آشنایی با آقای گروسی به زمانی برمی گردد که من نماینده ایران در آژانس و ایشان هم نماینده آرژانتین در آژانس بودند. 

رییس سازمان انرژی اتمی تصریح کرد: بنا شد آژانس انرژی اتمی حرفه‌ای و مستقل کارش را پیش ببرد و ما هم در چارچوب تعهدات خود عمل کنیم.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود گفت: ‌امروز صحبت‌های خوبی با آقای گروسی داشتیم قبلا هم رایزنی‌های مفصلی شده بود، نتیجه این رایزنی‌ها امروز مورد بحث و بررسی قرار گرفت و قرار است بیانیه‌ای صادر شود که طرفین روی آن بیانیه کار می‌کنند و به مجرد اینکه بیانیه کامل شد در زمان مقتضی اعلام خواهد شد.

وی ادامه داد: روبرو جلو حرکت می‌کنیم و به آینده بسیار امیدواریم و قطعا مسائلی که پیش روست به نحو مقتضی و مرضی‌الطرفین عمل می‌شود.

رییس سازمان انرژی اتمی یادآور شد: دشمنان ساکت نمی‌نشینند ما هم با تدبیر خود باید سعی کنیم اقدامات بدخواهانه دشمنان را خنثی کنیم. الحمدالله با هوشیاری و تدبیری که جمهوری اسلامی تاکنون به خرج داده و توانسته مساله را مدیریت کند و از این به بعد هم مدیریت خواهد کرد.

صالحی افزود: مجددا از آقای گروسی و همراهان ایشان و آژانس تشکر می‌کنم.

وی با بیان اینکه با روحیه تفاهم و در چارچوب مقررات و موافتقنامه‌ها عمل می‌کنیم، تصریح کرد: قطعا جمهوری اسلامی ایران در چند دهه‌ای که پرونده تصنعی هسته‌ای برای آن ایجاد شده زیر بار خواسته‌های خارج از تعهدات هسته‌ای نمی‌رود و ما براساس منافع ملی خود عمل می‌کنیم ولی به آنچه که تعهد کرده‌ایم عمل می‌کنیم و آژانس هم در چارچوب موافقتنامه‌هایی که با ایران دارد عمل می‌کند.

گروسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر