کد خبر: 955921 A

میرزایی در گفت‌وگو با ایلنا:

یک عضو کمیسیون اصل ۹۰ گفت: برای رسیدگی به قرارداد فاجعه بار ویلموتس در این کمیسیون شکایتی تنظیم و به آن رسیدگی می‌کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین حسین میرزایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره بررسی قرارداد مربی سابق تیم ملی فوتبال کشورمان که حدود ۱۶۰ میلیارد تومان پرداخت غرامت به بار آورد گفت: به آقای وزیر می‌گویم؛ چو وا نمی‌کنی گره‌ای خود گره مباش. باید مشخص شود که در ماجرای آقای ویلموتس پای کدام آقازاده در میان بوده که روی دست مردم کشور عزیزمان چنین غرامتی گذاشته شده است؟

این عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مردم تاوان چه چیزی را قرار است پس بدهند؟ سیاسی کاری یا دست‌های پشت پرده؟ چه کسانی در این اوضاع غم‌انگیز معیشتی باید چنین رقم هنگفتی را بپردازند؟ اصلاً چرا مردم باید چنین رقمی را از جیب‌شان پرداخت کنند؟

وی ادامه داد: از قوه قضاییه می‌خواهم کسانی را که فاجعه به بار آورده‌اند، مجبور کنند که این خسارات را بپردازند و بعد اگر وزیر ورزش مقصر بوده به مجلس اعلام کنند تا تصمیم مقتضی درباره آنها گرفته شود.

ضو کمیسیون اصل ۹۰ در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه گویا چنین قضیه‌ای در قرارداد مربی تیم پیروزی هم مطرح است، چرا این اتفاقات در کشور رخ می‌دهد، گفت: علی‌القاعده طرز کار وزارت ورزش ایراد دارد که هر دم از این باغ بری می‌رسد.

 میرزایی افزود: روز گذشته علیرغم وعده قبلی آقای وزیر به کمیسیون فرهنگی تشریف نیاوردند که سوالاتمان را مطرح کنیم. وقتی یک اتفاقی تکرار می‌شود این خطای انسانی نیست بلکه به طرز کار وزارتخانه باز می‌گردد که هر از چند گاهی چنین مشکلاتی سر باز می‌کند.

این عضو کمیسیون اصل ۹۰ یادآور شد: هنگامی که شکایتی از سه دستگاه یعنی مجلس، قوه قضاییه و دولت مطرح می‌شود در صلاحیت کمیسیون اصل ۹۰ است که به آن رسیدگی کند ما  شکایتی را در کمیسیون اصل ۹۰ تنظیم می‌کنیم تا آقایانی که خطا را انجام دادند این مرتبه از جیب مبارکشان هزینه را پرداخت کنند بلکه حواسشان جمع شود.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اگر قصور وزیر ورزش ثابت شود، استیضاح می‌شود، بیان کرد: بالاخره  بررسی می‌شود و اگر مشخص شود کسی مقصر است برخورد خواهد شد.

کمیسیون اصل ۹۰ آقازاده ویلموتس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر