کد خبر: 955344 A

در دیدار دستیار ویژه ظریف و بشار اسد مطرح شد؛

دستیار ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی در دیدار با بشار اسد و ولید معلم رئیس جمهور و وزیر امور خارجه سوریه بر لزوم نداوم همکاریها و تقویت جبهه مقاومت تانید کردند.

به گزاش ایلنا،"علی اصغر خاجی" دستیار ارشد وزیر امور خارجه ایران در امور ویژه سیاسی با هدف دیدار با مقامات عالی سوریه و بررسی آخرین تحولات روابط دوجانبه و مسائل مرتبط با نشست روند آستانه و برگزاری کمیته قانون اساسی با "بشار اسد" رئیس جمهور و "ولید معلم" معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه سوریه دیدار و گفت‌وگو کرد.

دستیار ارشد وزیر امور خارجه ایران در دیدار با بشار اسد با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس سوریه، بر عزم جمهوری اسلامی ایران در تداوم حمایت از ملت و دولت این کشور برای مقابله با تروریسم و تحریم‌های ناعادلانه علیه مردم سوریه تاکید کرد.

وی با توجه به برگزاری نشست مجازی سران آستانه در تهران و همچنین نشست‌های پیش رو در ژنو در خصوص کمیته قانون اساسی سوریه، تداوم رایزنی و مشورت دو کشور در خصوص مسائل دوجانبه و منطقه‌ای را مهم برشمرد.

بشار اسد رئیس جمهور سوریه نیز در این دیدار ضمن تشکر از مواضع جمهوری اسلامی ایران در قبال ملت و دولت سوریه بر اهمیت راهبردی روابط دو جانبه ایران و سوریه و تقویت محور مقاومت تاکید کرد و عزم کشورش بر هماهنگی و همکاری با جمهوری اسلامی ایران به منظور خنثی سازی طرح‌های تروریسم اقتصادی آمریکا و تحریم را اعلام کرد.

علی اصغر خاجی همچنین در دیدار با ولید معلم وزیر خارجه سوریه آخرین وضعیت روابط دوجانبه و تحولات مربوط به سوریه را مورد گفت‌وگو قرار داد.

طرفین در این دیدار با اشاره به تداوم اشغالگری و اقدامات تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی علیه حقوق فلسطینی ها و کشورهای منطقه بر لزوم هوشیاری نسبت به طرح‌های این رژیم تاکید کردند.

ظریف علی اصغر خاجی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر