کد خبر: 954833 A

شریعتی نیاسر در گفت‌وگو با ایلنا مطرح کرد؛

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از بررسی طرح پیش فروش نفت در بورس در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.

مالک شریعتی نیاسر در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره جلسه امروز کمیسیون انرژی مجلس گفت: در جلسه امروز کمیسیون  انرژی سه موضوع مورد بحث و بررسی قرار گرفت. موضوع اول بررسی اولویت‌های کمیسیون انرژی بود که بر اساس درخواست هیئت رئیسه در دو حوزه تقنینی و نظارتی مورد بحث و بررسی و جمع‌بندی صورت گرفت.

سخنگوی کمیسیون انرژی ادامه داد: چهار پیشنهاد مشخص در این خصوص از سوی بنده و آقایان ورناصری، گیلانی و بیگی‌نژاد به صحن کمیسیون آمده بود. نهایتا با رای اعضای کمیسیون پیشنهاد بنده به عنوان مبنا برای جمع بندی اولویت‌های کمیسیون انرژی پذیرفته شد. قرار شد نظرات سایر اعضای کمیسیون نیز جمع‌آوری شده و مجموع نظرات اعضا در خصوص اولویت‌های کمیسیون در جلسه هفته آینده بررسی و به تصویب نهایی برسد و در نهایت به هیئت رئیسه مجلس ارسال شود.

شریعتی ادامه داد: دستور دوم نیز متناسب با بحث‌های امروز صحن علنی مجلس صورت گرفت. آقای خاندوزی نایب رئیس کمیسیون اقتصادی که به نمایندگی از کمیسیون اقتصادی در جلسه کارشناسی شورای اقتصادی سران قوا شرکت کرده بود در کمیسیون انرژی حاضر شد و گزارش مبسوطی را از فرآیند پیش فروش نفت در بورس ارائه کردند.

شریعتی نیاسر گفت: از آنجا که در جلسه صبح صحن دکتر قالیباف این موضوع را مرتبط با سه کمیسیون اقتصادی مجلس یعنی کمیسیون انرژی، برنامه و بودجه و اقتصادی دانستند و تاکید داشتند این سه کمیسیون باید نظرات کارشناسی در این حوزه ارائه کنند؛ لازم بود اعضای کمیسیون از جزئیات پیش فروش نفت در بورس که در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا مطرح شده بود، مطلع شوند و دکتر خاندوزی این زحمت کشیدند.

فروش و عرضه نفت در بورس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر