کد خبر: 954046 A

معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری:

معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزیر دادگستری گفت: عادی سازی روابط امارات با رژیم اشغالگر قدس خیانت به آرمان فلسطین است.

به گزارش ایلنا، محمود عباسی، معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری با اشاره به عادی سازی روابط امارات متحده عربی با رژیم اشغالگر قدس آن را در تضاد آشکار با فلسفه تشکیل سازمان کنفرانس اسلامی دانست و تاکید کرد: فلسفه تشکیل سازمان کنفرانس اسلامی حمایت از آرمان فلسطین و همکاری بین کشورهای اسلامی در جهت حمایت از قدس و مردم مظلوم فلسطین بود و این اقدام دولت امارات متحده عربی بازی کردن در زمین ترامپ در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا برای تکمیل پازل طرح شکست خورده معامله قرن است.

این استاد دانشگاه اقدام امارات متحده عربی را خیانتی آشکار به سازمان همکاری های اسلامی و آرمان مردم مظلوم فلسطین عنوان کرد که رژیم اشغالگر قدس را در سرکوب بیشتر مردم مظلوم فلسطین و اشغال بیشتر سرزمین فلسطینیان سوق می دهد. بدون تردید این اقدام خیانتکارانه دولت امارات برگ ننگین دیگری در کارنامه سیاه و جنگ افروزانه این رژیم در قبال مردم مظلوم یمن و اتش افروزی بیشتر رژیم صهیونیستی در منطقه خواهد بود. البته این رژیم و برخی دیگر از دول مرتجع منطقه نظیر عربستان سالهاست در خدمت اهداف ننگین ایالات متحده و رژیم صهیونیستی هستند اما آشکار سازی روابط عادی با رژیمی که از ابتدای شکل گیری آن تاکنون چیزی جز نسل کشی و کشتار روزمره مردم فلسطین و نقض آشکار همه موازین بین المللی در کارنامه ننگین خود ندارد تیر خلاص بر آرمان مردمی است که جز مقاومت سلاح دیگری در اختیار ندارند.

وی در پایان گفت: تاریخ معاصر ثابت کرده است که اینگونه خیانت ها موجب همگرایی بیشتر مردم منطقه و تقویت محور مقاومت خواهد شد و مردم مسلمان منطقه شیخ زائد و حکام خیمه شب باز منطقه را از این خیانت آشکار پشیمان خواهند کرد.

فلسطین وزارت دادگستری دادگستری امارات قدس معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر