کد خبر: 953016 A

واعظی:

رئیس دفتر رئیس جمهور تاکید کرد: سود مردم از خرید نفت در طرح گشایش اقتصادی کمتر از سود بانکی نیست. مردم می توانند بسته به توان مالی خود از یک تا چند هزار بشکه نفت بخرند.

به گزارش ایلنا،  محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور در حاشیه جلسه هیأت وزیران و در جمع خبرنگاران درباره پیش فورش نفت گفت: سود مردم از خرید نفت در طرح گشایش اقتصادی کمتر از سود بانکی نیست. مردم می توانند بسته به توان مالی خود از یک تا چند هزار بشکه نفت بخرند.

رئیس دفتر رئیس جمهور درباره طرح‌های مختلف بانک مرکزی برای کنترل بازار ارز عنوان کرد: من شاهد هستم، رئیس کل بانک مرکزی مجوز طرح‌های متنوعی را از ستاد اقتصادی دولت و شورای هماهنگی گرفته و هم اکنون برای اجرایی کردن آن‌ها برنامه ریزی می‌کند.

وی در ادامه گفت: با وجود تمام محدودیت‌هایی که کشور دارد، رئیس کل بانک مرکزی به صورت نسبی، ولی با کندی توانسته است آن چرا که به مردم قول داده عمل کند.

رئیس دفتر رئیس جمهور همچنین بالا رفتن جهشی قیمت ارز و همچنین پایین آمدن جهشی آن را قابل اعتماد ندانست و گفت: این امر باید به صورت یک روند آرام آرام صورت گیرد، هم اکنون ارز روند نزولی خود را آرام آرام طی می‌کند.

واعظی در پاسخ به پرسشی درباره علت عدم حضور شهردار تهران در جلسات هیئت دولت اظهار کرد: اینکه زمانی فردی برای چند جلسه دعوت می‌شود، دلیلی نمیشود که برای همه‌ی جلسات از او دعوت شود.

وی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره علت لغو سفر معاون اول رئیس جمهوری به بیروت در روزهای گذشته با تاکید بر اینکه شرایط خاصی در لبنان حاکم است، اظهار کرد: همان روزی که قرار بود آقای جهانگیری به لبنان برود، سفارتخانه ما با هوشیاری اعلام کرد که این سفر انجام نشود؛ همان روز نخست وزیر لبنان که همتای ایشان بود، استعفا کرد.

رئیس دفتر رئیس جمهور خاطرنشان کرد: تا الان ۴ محموله خیلی پر و پیمان برای مردم لبنان فرستاده‌ایم و همچنین ارتباط رئیس هلال احمر و وزرای بهداشت و خارجه ما یا همتایان لبنانی‌شان دائما برقرار است.

محمود واعظی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر