کد خبر: 951975 A

شریعتی نیاسر در گفت‌وگو با ایلنا مطرح کرد؛

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس از بررسی کلیات طرح گشایش اقتصادی مدنظر دولت در این کمیسیون خبر داد.

بمالک شریعتی‌نیاسر در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا،  درباره  جلسه هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس، گفت: در این جلسه کلیات طرح گشایش اقتصادی مدنظر دولت به بحث گذاشته شد.

سخنگوی کمیسیون انرژی گفت: با مصوبه هیئت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس مقرر شد نامه‌ای از سوی کمیسیون به رئیس مجلس ارسال شود که طی آن ضمن اعلام آمادگی برای بررسی کارشناسی موضوع، از رئیس مجلس نیز خواسته شود نسبت به تصمیمات شتابزده و خارج از اراده مجلس هشدار لازم را به دولت بدهد.

متن نامه به شرح زیر است:

بسمه تعالی 
جناب آقای قالیباف
رئیس محترم مجلس شورای اسلامی

نظر به اینکه موضوع گشایش اقتصادی از سوی رئیس محترم جمهور مطرح شده است و شواهد نشان می‌دهد طرح پیش فروش نفت در داخل کشور در شرف اجراست و با توجه به تجربیات منفی گذشته نسبت به آثار برخی از تصمیمات گرفته شده توسط شورای هماهنگی اقتصادی سران سه قوه خواهشمند است، دستور فرمایید شرایطی مقرر گردد که موضوع قبل از تصمیم‌گیری در شورای مذکور به صورت تخصصی در مجلس شورای اسلامی بحث و نتیجه‌گیری شود.

بدیهی است مستند به اصول متعدد قانون اساسی از جمله اصول پنجاه و دوم، پنجاه و سوم، پنجاه و پنجم، پنجاه و هشتم و ۸۵، شأن قانونی مجلس اقتضا می‌کند موارد مالی و بودجه‌ای این‌چنینی و نیز مواردی که دارای اثرات گسترده آنی و بلندمدت بر آحاد ملت هستند به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد تا بتوان هم در آینده مورد حسابرسی و نظارت مجلس قرار گیرد و هم نمایندگان محترم مجلس بتوانند پاسخگوی مردم شریف کشور باشند. شایان ذکر است در رأس امور بودن مجلس شورای اسلامی به تصمیم و عملکرد جنابعالی بستگی دارد.

فریدون عباسی دوانی ،رئیس کمیسیون انرژی

IMG-20200810-WA0002

 

 

کمیسیون انرژی گشایش اقتصادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر