کد خبر: 951940 A

استاد حقوق بشر ایرلند شمالی:

استاد حقوق بشر دانشگاه کوئینز بلفاست ایرلند شمالی خواهان لغو تحریم‌ها علیه ایران شد و گفت: وقت آن رسیده که به سرنوشت مردم بی‌گناه ایران در دنیای تحریم فکر کنیم.

کولین هاروی (Colin Harvey) استاد حقوق بشر دانشگاه کوئینز بلفاست ایرلند شمالی است. وی در گفت‌وگو با ایلنا به بیان نظرات خود در مورد بحران شیوع کرونا در ایران و جهان پرداخته است.

با وجود تحریم‌ها حقوق و سلامت مردم ایران نادیده گرفته می‌شود

کولین هاروی در ابتدا در مورد شیوع کرونا در ایران و آمار مبتلایان گفت: اکنون دنیا در بحرانی جهانی گرفتار است. بحران جهانی فعلی به همکاری بین‌المللی و همبستگی جهانی نیاز دارد. تقدم امنیت و رفاه و سلامت مردم در همه جای جهان باید مورد توجه همه سیاست‌‌مداران باشد، ازجمله حق زندگی سالم از حقوق مردم ایران است و باید به آن توجه شود، اکنون با توجه به تحریم‌ها حقوق مردم ایران و سلامت مردم ایران به طور کلی نادیده گرفته می‌شود.

آمریکا به جای سیاست تحریم و فشار باید به دنبال یافتن اشتراک با ایران باشد

وی در ادامه با انتقاد از تحریم‌ها در این شرایط گفت: مردم ایران همچنان به دلیل تحریم‌های اقتصادی، از نقض وحشتناک حقوق بشر توسط آمریکا رنج می‌برند. شاید وقت آن رسیده که آمریکا و ایران به دنبال پیدا کردن اشتراک‌ها میان خود باشند و دشمنی‌ها را کنار بگذارند و آمریکا هم باید به جای سیاست تحریم و فشار به دنبال یافتن اشتراک با ایران باشد.

دولت‌ها باید به یک جنبش جهانی برای مقابله با همه‌گیری بپیوندند

تحریم‌ها عامل شیوع دوباره کرونا در بسیاری از کشورها شده است

وقت آن رسیده که به سرنوشت مردم بی‌گناه ایران در دنیای تحریم فکر کنیم

این استاد برجسته ایرلند شمالی تاکید کرد: اکنون در شرایط فعلی دولت‌ها باید در کنار هم قرار بگیرند و به یک جنبش جهانی برای مقابله با همه‌گیری بپیوندند و با تلاش خود سعی کنند تا تحریم‌ها علیه ایران و سایر کشورها برداشته شود. اکنون زمان سیاست‌های محرومیت‌زا نیست همه باید دسترسی یکسان به تجهیزات بهداشتی و درمانی و پزشکی داشته باشند.

هاروی ادامه داد: تحریم‌ها عامل شیوع دوباره کرونا در بسیاری از کشورها شده است. تحریم‌ها نقض کامل حقوق بشر است و مردم عادی در ایران قربانیان این سیاست هستند. هیچ کسی به عواقب هولناک سیاست تحریم‌ها برای مردم ایران تاکنون نیندیشیده و در مورد آن صحبت نکرده است  اکنون وقت آن رسیده است که به مردم بی گناه  ایران و سرنوشت آن‌ها در دنیای تحریم فکر کنیم. اکنون وقت آن رسیده است تحریم‌ها علیه مردم بی‌گناه برداشته شود.

تحریم سیاستی منسوخ است

وی تاکید کرد: تحریم سیاستی منسوخ است که باید با آن به سرعت مقابله شود. آمریکا باید تحریم‌ها علیه ایران را بردارد و به دشمنی‌ها پایان دهد و سیاستی جدید را دنبال کند.

ایران تحریم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر