کد خبر: 951559 A

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: در نشست امروز این کمیسیون، وضعیت حمل و نقل زمینی، هوایی و دریایی کشور مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش ایلنا، سید البرز حسینی در تشریح نشست امروز کمیسیون عمران مجلس، گفت: در نشست امروز موضوعات مرتبط با حمل و نقل هوایی، زمینی و دریایی با حضور معاونان وزارت راه و شهرسازی مورد بررسی قرار گرفت.

نماینده خدابنده در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در نشست امروز معاونان وزیر راه و شهرسازی گزارش های مفصلی درباره وضعیت بخش های حمل و نقلی جاده ای، ریلی، هوایی و دریایی ارائه کردند و اعضای کمیسیون عمران سوالات و دغدغه های خود را مطرح کردند.

وی گفت: در نشست امروز کمیسیون عمران مجلس مقرر شد که دولت و وزارت راه و شهرسازی هر چه سریع تر لایحه جامع حمل و نقل کشور را به مجلس ارسال کند تا این لایحه در کمیسیون عمران مجلس مورد بررسی قرار گیرد. این لایحه دارای محورهای مختلفی از جمله ارتقا سطح کیفی خدمات حمل و نقل، کاهش استفاده از خودروهای شخصی، توسعه ریلی حومه ای شهرها، استفاده از حمل و نقل هوشمند، افزایش سهم حمل و نقل ریلی در حوزه مسافر، نگهداری محورهای مواصلاتی، نوسازی ناوگان حمل و نقل و توسعه شبکه قطارهای پرسرعت است که باید مورد توجه قرار گیرد.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: همچنین مقرر شد که با توجه به حساسیت های حوزه حمل و نقل جاده ای، مسئولان حمل و نقل جاده ای و ریلی در نشست آتی کمیسیون حضور پیدا کنند تا مسائل مورد بررسی قرار گیرد.

کمیسیون عمران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر