کد خبر: 951479 A

بسته خبری امروز سرویس سیاسی ایلنا؛

تأکید قالیباف به اصلاح زمان و روند برگزاری کنکور سراسری، ابلاغ مجازات‌ سرپیچی از پروتکل‌های بهداشتی، مشارکت یک میلیارد تومانی کارکنان وزارت خارجه در پویش همدلی مومنانه، نگرانی از تبدیل واکسن کرونا به «ابزاری سیاسی» علیه کشورها عناوین بخشی از اخبار مهم سیاسی امروز بود.

به گزارش ایلنا، اهم اخبار سیاسی امروز، یکشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹به شرح زیر است:

نگرانی از تبدیل واکسن کرونا به «ابزاری سیاسی» علیه کشورها

توافق ایران و چین ضربه‌ای به سیاست خارجه ترامپ است/ بایدن به دنبال اصلاح روابط با تهران می‌رود/ نگرانی از تبدیل واکسن کرونا به «ابزاری سیاسی» علیه کشورها

استاد دانشگاه شیکاگو توافق ایران و چین را ضربه‌ای برای سیاست خارجه ترامپ دانست و گفت: اگر بایدن انتخاب شود، با توجه به مشکلات اقتصادی ناشی از کرونا، می‌توانیم تلاشی برای «تنظیم مجدد» روابط با ایران را شاهد باشیم.

 

 

بایدن دوره ریاست جمهوری راحتی نخواهد داشت

نگرانی‌های ترامپ زیادتر شده است/ برکناری «برایان هوک» چراغ سبز ترامپ به ایران برای مذاکره پیش از انتخابات بود/ بایدن دوره ریاست جمهوری راحتی نخواهد داشت

تحلیل‌گر مسائل آمریکا ضمن تحلیل سخان اخیر ترامپ مبنی بر مذاکره با ایران و دخالت دول خارجی در انتخابات آمریکا به آثار این سخنان در انتخابات آمریکا و روابطش با ایران پرداخت.

 

 

قانون نظارت بر رفتار نمایندگان، در عمل با چالش‌هایی مواجه است

قانون نظارت بر رفتار نمایندگان، در عمل با چالش‌هایی مواجه است/ نظارت بر رفتار نمایندگان، هم درونی و هم بیرونی است/ نمایندگان به جای ورود به امور اقتصادی، به وظایف نمایندگی خود بپردازند

یک عضو هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز گفت: نمایندگان وقت مجلس شورای اسلامی با تصویب قانون نظارت بر رفتار نمایندگان، سیستم خودنظارتی را در مجلس بنیان گذاشتند لیکن این قانون در عمل و اجرا با چالش هایی مواجه است.

 

 

سران نظام یکبار برای همیشه درباره «FATF» تصمیم بگیرند

سران نظام یکبار برای همیشه درباره «FATF» تصمیم بگیرند/ تنش‌های سیاسی هیچ منفعتی برای مردم ندارد/ تیم اقتصادی دولت باید ترمیم شود

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:تنش‌های سیاسی هیچ منفعتی برای مردم و نظام ندارد امروز تنها عامل وحدت و اتحاد و همدلی توزیع ثروت عادلانه بین مردم است.

 

 

حفظ جان انسان‌ها اولویت اسلام و تصریح قرآن است

عزاداری بیت رهبری در ایام کرونا، الگوی هیئات باشد/ حفظ جان انسان‌ها اولویت اسلام و تصریح قرآن است

عضو مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم گفت: باید ببینیم عزاداری بیت رهبری چگونه برگزار می‌شود و آیا اصلا برگزار می‌شود یا نمی‌شود و اگر برگزار می شود، عملا چه اتفاقی می‌افتد و با چه کیفیتی برگزار می‌شود؛ این آقایانی که در مقام ادعا خود را پیرو رهبری انقلاب می دانند، از ایشان تبعیت کنند؛ این یک آزمون مهم برای این هاست.

 

 

در مجلس طرح‌هایی دنبال می‌شود که دامنه تصمیم‌گیری مردم در انتخابات شوراها را محدود می‌کند

در مجلس طرح‌هایی دنبال می‌شود که دامنه تصمیم‌گیری مردم در انتخابات شوراها را محدود می‌کند

دبیرکل حزب اتحاد ملت گفت: ما اکنون با تهدیدی روبه‌رو هستیم که در مجلس با طرح‌هایی در انتخابات شوراها دامنه انتخاب مردم محدود شود و احراز صلاحیت شوراها به شورای نگهبان یا کمیته متشکل از شورای نگهبان و نمایندگان مجلس سپرده شود.

 

 

مجازات‌ سرپیچی از پروتکل‌های بهداشتی شنبه آینده ابلاغ می‌شود

مجازات‌ سرپیچی از پروتکل‌های بهداشتی شنبه آینده ابلاغ می‌شود/ محدودیت‌های شدید دیگر امکانپذیر نیست

رئیس‌جمهور گفت: عمدتاً تاکنون نیازی نبوده که ما از مجازات استفاده کنیم اما همیشه افرادی هستند که برای کنترل آنها باید از مجازات استفاده کنیم؛ عده‌ای پروتکل‌های بهداشتی را مراعات نمی‌کنند و دیگران را نیز گرفتار می‌کنند، بنابراین اعمال قانون مورد نظر قرار گرفته شنبه هفته آینده نهایی و ابلاغ خواهد شد.

 

 

مشروح اولین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده‌ خودروهای قاچاق

مشروح اولین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده‌ خودروهای قاچاق

اولین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده شرکت‌های نگین خودرو، ایرتویا، آریتا، نگین خودروی ایرسا صبح امروز در شعبه دوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران در نظام اقتصادی کشور به ریاست قاضی زرگر برگزار شد.

 

 

نیازمند اصلاحاتی در زمان و روند برگزاری کنکور سراسری هستیم

نیازمند اصلاحاتی در زمان و روند برگزاری کنکور سراسری هستیم

رئیس مجلس گفت: با توجه به تعداد داوطلبان که بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر هستند لازم است اصلاحاتی در زمان برگزاری و روند آزمون سراسری انجام شود.

 

 

مشارکت یک میلیارد تومانی کارکنان وزارت خارجه در پویش همدلی مومنانه

مشارکت یک میلیارد تومانی کارکنان وزارت خارجه در پویش همدلی مومنانه

در ادامه پویش همدلی مومنانه، جمعی از کارکنان وزارت امور خارجه ایران نیز به این پویش پیوستند.

 

سیاسی بسته خبری سرویس سیاسی بسته خبری سیاسی بسته خبری سرویس سیاسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر