کد خبر: 950112 A

جمال عرف:

معاون سیاسی وزارت کشور با اشاره به فشار تحریم ها بر کشور بر لزوم پرداخت مطالبات کارگران بر اساس قانون تاکید کرد.

به گزارش ایلنا، "جمال عرف" معاون سیاسی وزارت کشور در جلسه فوق العاده کمیسیون کارگری، ضمن ترسیم فضای کنونی کشور و موضوعاتی هم، چون تداوم فشار‌های غیر قانونی و تحریم‌های ظالمانه و نیز بحران کرونا در کشور، اظهار داشت: تداوم این شرایط، ضرورت همدلی و همراهی حداکثری همه آحاد مردم و مسؤولان کشور را مبتنی بر استراتژی مقاومت فعال می‌طلبد.

وی افزود: در چنین شرایطی، طبیعی است که دشمنان و محافل سیاسی و رسانه‌ای مغرض و معاند، با سوءاستفاده از شرایط کشور، تلاش می‌کنند از مطالبات به حق و قانونی مردم به ویژه صنوف زحمتکشی هم، چون کارگران استفاده ابزاری کنند.

رییس کمیسیون کارگری با اشاره به این که ضرورت دارد مطالبات به حق و قانونی کارگران منطبق بر قانون کار پرداخت شود، تأکید کرد: لازم است درخواست‌ها و مطالبات، صرفاً از مجاری قانونی و با رعایت منافع ملی کشور صورت پذیرد تا دشمنان نظام قادر به سوءاستفاده از این موضوعات نباشند.

وی افزود: ملاک و معیار ما و همه ارکان کشور در هر شرایطی، باید قانون باشد و در موضوع کارگران و مطالبات کارگری هم قانون کار فصل الخطاب است.

عرف هم چنین ضمن تأکید بر ضرورت افزایش تلاش‌ها برای ایفای تعهدات مسؤولان و مدیران صنایع و مجتمع‌های صنعتی کشور و پرداخت مطالبات قانونی کارگران، تأکید کرد: در این شرایط، لازم است تشکل‌های کارگری، نقش مؤثرتر و پویاتری در ایجاد ارتباط منطقی میان جامعه کارگری کشور و مسؤولان مرتبط به منظور افزایش انسجام ملّی و پیگیری مطالبات قانونی کارگری ایفا کنند.

کارگران کارگران روزمزد جمال عرف معاون سیاسی وزارت کشور جلسه فوق العاده کمیسیون کارگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر