کد خبر: 950056 A

استاد دانشگاه کلمبیا در گفت‌وگو با ایلنا:

استاد دانشگاه کلمبیا با انتقاد از سیاست خارجه ترامپ بایدن را پیروز انتخابات دانست و گفت: ترامپ در دوران خود به حیثیت آمریکا صدمه زد و اعتبار آمریکا به عنوان حامی دیپلماسی را زیر سوال برده است.

رابرت وای شاپیرو، استاد علوم سیاسی دانشگاه کلمبیا و رییس اسبق دانشکده علوم سیاسی این دانشگاه است از کتاب‌های او در حوزه علوم سیاسی می‌توان به « قدرت ریاست جمهوری؛ ایجاد ریاست جمهوری برای قرن بیست و یکم»، « دخالت‌های سیاسی؛ سیاستمداران سرگردان نشوید» و «عدم حضور نمایندگان دموکرات» اشاره کرد.

وی هم چنین تاکنون موفق شده است جایزه کتاب «گلد اسمیت» را نیز از آن خود کند. وی در گفت‌وگو با ایلنا به بیان نظرات خود در مورد تنش ها پرداخته است

بایدن بر اساس نظرسنجی‌ها پیروز انتخابات است 

رابرت وای شاپیرو در ابتدا با اشاره به پیش‌بینی خود از نتیجه انتخابات آمریکا تاکید کرد که ترامپ بازنده انتخابات خواهد بود.

وی در ادامه گفت: با توجه به نظرسنجی‌های فعلی در ایالت‌ها و در سطح ملی، برخورد نادرست ترامپ در مدیریت شیوع کرونا و با توجه به اینکه وی تنها در انتخابات ۲۰۱۶ با کمتر از ۹۰ هزار رای در میشیگان پیروز شد، اکنون بایدن شانس خوبی برای پیروزی در انتخابات دارد و نظر سنجی‌ها این موضوع را تایید می‌کند. 

همه جهان به توصیه‌های کارشناسان بهداشت توجه کنند

این استاد دانشگاه در ادامه با اشاره به گسترش شیوع کرونا در دنیا تاکید کرد: در شرایط فعلی برای کاهش تنش و استرس لازم است همه جهان به توصیه‌های کارشناسان بهداشت عمومی دقت کنند و در مورد آمریکا باید دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان برای بهبود اقتصاد تلاش کنند و در صورت لزوم با یکدیگر سازش کنند.

اعتبار آمریکا به عنوان حامی دیپلماسی زیر سوال است

ترامپ در دوران خود به حیثیت آمریکا صدمه زد

شاپیرو هم چنین در مورد سیاست خارجی ترامپ گفت: سیاست خارجه ترامپ بسیار نامنظم و فاقد اصول است، ترامپ در دوران خود به حیثیت آمریکا صدمه زده است و اتحادهای آمریکا با متحدانش و اعتبار آمریکا به عنوان حامی دیپلماسی را زیر سوال برده است.

ترامپ برای خوشحالی جمع اندکی سیاست فشار بر ایران را رها نمی‌کند

وی در ادامه صحبت‌‌های خود به تحریم‌ها علیه ایران در این شرایط اشاره کرد و گفت: ترامپ تحریم‌ها را بر‌نمی‌دارد زیرا او قول داده است که در مورد  ایران سخت‌گیر باشد و فکر می‌کند که باید برای تعهد و اجرای این قولی که به هواداران خودد  داده است تلاش کند و به این مسیر ادامه دهد.

ایران آمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر