کد خبر: 948552 A

در صحن مجلس مطرح شد؛

نماینده یزد در مجلس شورای اسلامی انتقاداتی را درباره نحوه انتخاب رئیس دیوان محاسبات کشور عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدرضا صباغیان بافقی در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۱۲ مردادماه) مجلس شورای اسلامی، با استناد به مواد ۱۹۴، ۱۹۵ و تبصره ۲ ماده ۵۱، گفت: در جلسه گذشته تذکری درباره سوابق رئیس دیوان محاسبات داشتم که امکان طرح آن فراهم نشد، به زعم برخی از نمایندگان کاندیدای ریاست دیوان محاسبات ۲۰ سال سابقه کار ندارد و کاندیدای دادستان دیوان محاسبات نیز بازنشسته است، حال ما میخواهیم شفاف مطرح کنید که ایشان با این دلایل ۲۰ سال سابقه کار دارد.

نماینده بافق و مهریز در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر این موضوع در مجلس شفاف شود فردی در بیرون نمی تواند بهانه داشته باشد. مجلس جای تذکر و اخطار است و اگر به نماینده اجازه تذکر ندهند، نماینده هیچ است.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی که ریاست جلسه علنی را برعهده داشت، در پاسخ به این تذکر گفت: در انتهای هر جلسه به ۵ نفر برای تذکر زمان داده می شود و آقای موسوی لارگانی تذکر در دستور روز را ثبت نام می کند.

وی اضافه کرد: از آنجایی که در حال حاضر طرح مالیات بر خانه های خالی در حال بررسی است نباید مسئله دیگری مطرح شود این در حالی است که تذکر شما موضوع متفاوتی دارد. هرچیزی جای خود را دارد و نباید با روش غلط حرف حق را پیش برد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر حرف درستی دارید در زمان درست مطرح کنید نباید با از بین بردن نوبت دیگری حرف درست را زد.

محمدرضا صباغیان رئیس دیوان محاسبات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر