کد خبر: 948465 A

با هدف تهیه سامانه‌های اطلاعات مکانی انجام شد؛

سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح و معاونت اطلاعات نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی با هدف توسعه همکاری و تعاملات اجرایی، علمی، آموزشی و پژوهشی جهت استفاده از امکانات و توانمندی های دو طرف، تفاهم نامه همکاری امضاء کردند.

به گزارش ایلنا، سرتیپ دوم مجید فخری رئیس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح هدف از اجرای این تفاهم نامه را توسعه همکاری وتعاملات اجرایی، علمی، آموزشی و پژوهشی جهت استفاده از امکانات و توانمندی علمی، سرمایه انسانی، فنی، اطلاعاتی، تجربه و تخصص سازمان جغرافیایی  ونیروی زمینی ارتش عنوان کرد.

رئیس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح همچنین به بهره برداری ازتوان دو طرف جهت پاسخگویی به نیازهای نوآورانه کشور درحوزه فناوری های علوم جغرافیایی وژئوماتیک درراستای حوزه امنیت تاکید کرد و افزود: همکاری در تهیه سامانه های اطلاعات مکانی و ارائه خدمات کاربران ازموضوعات موردتوافق دراین تفاهم نامه می باشد.

فخری با بیان اینکه سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح، این آمادگی را دارد که با کلیه سازمانهای نیروهای مسلح مشارکت داشته باشد،گرد آوری داده های توصیفی جهت غنی سازی پایگاه داده مکانی دفاعی و راه اندازی DSDI (زیرساخت داده مکانی دفاعی) جهت استفاده و به اشتراک گذاری داده مکانی با کمترین هزینه درکوتاه ترین زمان را از اهداف  مشارکت راهبردی با سازمان های نیروهای مسلح برشمرد.

در ادامه سرتیپ دوم جلالی نسب معاون اطلاعات نیروی زمینی ارتش نیز در این مراسم امضای این تفاهم نامه را بسیار ارزشمند خواند و گفت: این تفاهم نامه نیاز نیروی زمینی را در خصوص داده های مکانی از جمله عکسبرداری مناطق مرزی، تصاویر ماهواره ای و پیوند اطلاعات توصیفی و داده های مکانی برطرف خواهد کرد.

سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح مجید فخری معاون اطلاعات نیروی زمینی ارتش سرتیپ جلالی سرتیپ فخری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر