کد خبر: 947920 A

در جلسه شورای سیاست‌گذاری حزب ندای ایرانیان مطرح شد؛

اعضای حزب ندای ایرانیان در جلسه شورای سیاست‌گذاری این تشکل سیاسی اصلاح‌طلب بر ضرورت شنیده شدن صدای مظلومیت و اعتراض به حق کارگران هفت‌تپه تاکید کرد.

به گزارش ایلنا، در اطلاعیه حزب ندا درباره این جلسه آمده است:

جلسه شورای سیاست‌گذاری حزب ندای ایرانیان به ریاست محمدصادق خرازی دبیرکل و با حضور مجید فراهانی رئیس شورای مرکزی و اعضای شورای سیاست‌گذاری به صورت مجازی برگزار شد. مرور اخبار مهم هفته گذشته و بحث و بررسی پیرامون «بحران کرونا»، «اعتراض کارگران هفت‌تپه به عدم پرداخت مناسب مطالبات» و «طرح تأمین عرضه قیر رایگان (تهاتری) مجلس شورای اسلامی» از جمله موارد بررسی‌شده در جلسه شورای سیاست‌گذاری بود.

در ابتدای این جلسه «اعتراض کارگران هفت‌تپه به عدم پرداخت مناسب مطالبات» مورد بررسی قرار گرفت. اعضای شورای سیاست‌گذاری تأکید کردند مسئولان صدای مظلومیت و اعتراض به حق کارگران هفت‌تپه نسبت به پرداخت نشدن مناسب مطالبات را بشنوند. وضعیت بحرانی کارگران هفت‌تپه نتیجه‌ سال‌ها بی‌تدبیری است. خصوصی‌سازی از نیازهای کشور است ولی تا زمانی که بخش خصوصی واقعی در کشور شکل نگیرد، امکان موفقیت خصوصی‌سازی در نیشکر هفت‌تپه و سایر شرکت‌ها ممکن نخواهد بود. انتظار می‌رود در خصوص واگذاری‌ها و خصوصی‌سازی واحدهایی مانند هفت‌تپه که دچار بحران شده‌اند، بازنگری شود.

بررسی «طرح تأمین عرضه قیر رایگان (تهاتری)» از دیگر مباحث این جلسه بود و طی آن تأکید شد که اقدام مجلس شورای اسلامی در خصوص تأمین قیر رایگان (تهاتری) مورد نقد جدی است! تصمیمی که فساد انگیز است و به توزیع رانت و تبعیض و فساد منتهی خواهد شد. طرحی که به گفته کارشناسان خروجی آن توزیع رانت دو هزارمیلیاردی برای قیرسازان، ایجاد فساد در زنجیره توزیع، اختلال در بورس کالا و افت کیفیت پروژه‌های عمرانی خواهد شد، به چه دلیل به صورت دو فوریتی بررسی و مصوب شده است؟. قابل پذیرش نیست که اولین مصوبه مجلس شورای اسلامی طرحی است که در سالیان گذشته فساد آور تلقی شده است! شایسته است مجلس شورای اسلامی در خصوص این طرح بازنگری کند.

بررسی «بحران کرونا در کشور» و اوج‌گیری مجدد آن از دیگر مباحث این جلسه بود و اعضا به بحث پیرامون وضعیت کرونا در ایران و مدیریت بحران کرونا پرداختند و در پایان مقرر شد بر پایه مباحثات مطرح شده در این جلسه، شورای سیاست‌گذاری بیانیه‌ای صادر و در آن به دیدگاه‌ها و رویکردهای حزب ندا در زمینه مدیریت کرونا در کشور پرداخته شود.

حزب ندای ایرانیان حزب ندا حزب ندا هفت تپه توزیع قیر رایگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر