کد خبر: 947864 A

سردار گودرزی:

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی بر اهمیت استفاده از تجهیزات نوین اپتیکی در مرزها تاکید کرد و گفت: تولید و بهره برداری از تجهیزات نوین می تواند در کنترل قاچاق مواد مخدر، قاچاق کالا، تردد غیرمجاز و تجاوز مرزی نقش موثری داشته باشد.

به گزارش ایلنا، سردار «احمدعلی گودرزی» فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی در بازدید از شرکت صنایع الکترواپتیک صاایران (صاپا) ضمن تبریک عید سعید قربان افزود: در گذشته برای رفع نیاز کوچکترین تجهیزات، وابستگی به سایر کشورها داشتیم که بحمدالله این نیازمندی ها با وجود مهندسان و جوانان غیور ایرانی و با خرد جمعی این مجموعه به پایین تر حد ممکن رسیده است.

وی با بیان اینکه شرکت صنایع الکترواپتیک صاایران (صاپا) باعث افتخار کشور در زمینه تجهیزات نوین اپتیکی است، افزود: این توفیق باعث مباهات مردم کشور و نیروهای مسلح و به خصوص بنده و مرزبانان است که به خودکفایی در این زمینه رسیده‌ایم.

فرمانده مرزبانی ناجا با بیان اینکه تهدیدات پیرامونی در اطراف مرزهای کشور وجود دارد، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران ۸۷۵۵ کیلومتر مرز آبی و خشکی دارد و با ۱۵ کشور همسایه است؛ این حجم وسیع از مرزهای کشور به خصوص در حوزه دریا نیازمند تقویت در حوزه اپتیکی است.

سردار گودرزی به امنیت مطلوب مرزهای کشور اشاره کرد و افزود: احساس امنیت و برقراری آن در کشور با هماهنگی، همدلی و همبستگی بین نیروهای مسلح محقق شده و شرکت صنایع الکترواپتیک صاایران (صاپا) با تولید تجهیزات فنی و اپتیکی و بهره برداری آن توسط نیروهای مسلح نیز در تامین امنیت پایدار کشور نقش ویژه ای دارد.

وی بر اهمیت استفاده از تجهیزات نوین اپتیکی در مرزها تاکید کرد و گفت: تولید و بهره برداری از تجهیزات نوین می تواند در کنترل قاچاق مواد مخدر، قاچاق کالا، تردد غیرمجاز و تجاوز مرزی نقش موثری داشته باشد.

سردار گودرزی با تاکید بر استفاده از شبیه سازهای تیراندازی در یگان‌های مرزی، بهره برداری از تجهیزات طب رزم و شبکه سازی هوشمند در مرزبانی اظهار داشت: با تاکید فرمانده ناجا قرارگاه هوشمندسازی در مرزبانی تشکیل شده و سعی بر توانمندی و هوشمندسازی مرزبانی با استفاده از تجهیزات نوین و مرز بدون مرزبان است.

در این جلسه بر لزوم همفکری مبنی بر تقویت مرزها با بهره گیری از تجهیزات نوین اپتیکی و فنی تاکید شد.

قاچاق فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی احمدعلی گودرزی قاچاق مرزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر