کد خبر: 946935 A

اردکانیان خبر داد؛

وزیر نیرو با اشاره به اینکه جمع پروژه‌های پویش الف ب ایران که افتتاح شده به ۴۶ پروژه با سرمایه‌گذاری ۱۴ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان رسیده و ۲۰۴ پروژه باقیمانده با سرمایه گذاری ۳۵ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان هم تا پایان سال تکمیل و افتتاح می‌شود، گفت: به این ترتیب وعده ۲۵۰ پروژه و ۵۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صنعت آب و برق محقق می‌شود.

به گزارش ایلنا، رضا اردکانیان وزیر نیرو در حاشیه جلسه هیئت دولت با بیان این که در سال گذشته ۱۰۶ میلیارد تومان برای تشویق مشترکان خوش مصرف هزینه شد، گفت: امسال هم برای این دست از مشترکان، الگو‌های تشویقی در نظر گرفته شده ضمن این که با تصویب هیئت وزیران از مشترکان خوش مصرف فصل زمستان هم، تقدیر می‌شود.

وزیر نیرو ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود فصل زمستان سردی در پیش باشد و در همین راستا از مشترکانی که در مصرف برق دستگاه‌های گرمایشی بهینه عمل کنند پاداش در نظر گرفته شده است. در حال گذراندن آخرین روز‌های گرم و شدیدا گرم تابستان هستیم و در این مدت شاهد همکاری بسیار گرم مردم با وزارت نیرو بودیم به طوری که اوج بار امسال نسبت به سال گذشته بیش از یک درصد افزایش نداشت این در حالیست که در سال‌های قبل اوج بار افزایش حدود ۵ درصد داشت و مجبور می‌شدیم چند هزار مگاوات سرمایه گذاری بیشتر برای عبور از اوج بار داشته باشیم.

وی اضافه کرد: به دلیل همکاری بسیار خوب صنایع بزرگ و بخش‌های تولید، میزان انرژی عرضه شده امسال نیز نسبت به سال گذشته افزایش ۱۰ درصد داشته و این‌ها یعنی هم اوج بار کاهش پیدا کرده و هم میزان انرژی تولیدی بیشتر شده است و این موضوع در سال جهش تولید بسیار دلگرم کننده است و به همین دلیل از همراهی و همدلی مصرف کنندگان با وزارت نیرو تشکر می‌کنیم.

اردکانیان با اشاره به این که جمع پروژه‌های پویش الف ب ایران که افتتاح شده به ۴۶ پروژه با سرمایه گذاری ۱۴ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان رسیده و ۲۰۴ پروژه باقیمانده با سرمایه گذاری ۳۵ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان هم تا پایان سال تکمیل و افتتاح می‌شود، گفت: به این ترتیب وعده ۲۵۰ پروژه و ۵۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری صنعت آب و برق محقق می‌شود.

وزیر نیرو پویش الف ب ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر