کد خبر: 946546 A

بسته خبری امروز سرویس سیاسی ایلنا؛

محکومیت قطعی ۱۱ نفر از اخلالگران نظام ارزی، اعلام پروتکل‌های بهداشتی برگزاری مراسم‌های ایام محرم توسط ستاد ملی مبارزه با کرونا، جزئیات تدوین طرح کمک معیشتی «کرامت شهید سلیمانی» در کمیسیون اقتصادی بخشی از اخبار مهم سیاسی امروز بود.

به گزارش ایلنا، اهم اخبار سیاسی امروز، سه‌شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۹به شرح زیر است:

 

ایران به استقلال خود در توافق‌ها حساس است

ایران به استقلال خود در توافق‌ها حساس است/ توافق با چین شکست سیاست آمریکا برای انزوای ایران است/ اعمال تحریم‌ها در شرایط کرونایی تنفرانگیز است

روزنامه‌نگار و پژوهشگر آمریکایی تاکید کرد که توافق تهران و پکن به منزله شکست سیاست آمریکا برای انزوای ایران است و چینی‌ها دیگر انگیزه‌ای برای احترام به سیاست‌های آمریکا ندارند.

 

 

باید شرایط داخل کشور را از التهاب دور نگه‌ داریم

باید شرایط داخل کشور را از التهاب دور نگه‌ داریم/ کاری نکنیم که دشمن احساس کند به هدف خود نزدیک شده است/ جریان رقیب دولت به فکر بهره‌برداری از مشکلات موجود در انتخابات نباشد

یک تحلیلگر سیاسی اصلاح‌طلب گفت: هدف آمریکایی‌ها ایجاد نارضایتی و تقابل‌های درونی در کشور است، لذا مجلس و همه جناح‌های سیاسی در این شرایط باید درک درستی از موقعیت داشته باشند و فضای مناسبی برای اینکه مشکلات را به دولت نسبت دهند و از این فرصت برای انتخابات ریاست جمهوری استفاده کنند، نیست.

 

 

چین و روسیه بر عدم تمدید تحریم‌های تسلیحاتی اصرار دارند

چین و روسیه بر عدم تمدید تحریم‌های تسلیحاتی اصرار دارند/ اروپا و آمریکا بر سر ایران در شورای امنیت سرشاخ می‌شوند/ آمریکایی‌ها ظرفیت حقوقی استفاده از اسنپ بک را ندارند

تحلیل‌گر مسائل آمریکا با اشاره به نزدیک شدن لغو تحریم‌های تسلیحاتی ایران و همچنین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به بررسی ابعاد این دو مقوله بر سیاست خارجه ایران پرداخت.

 

 

جزئیات تدوین طرح کمک معیشتی «کرامت شهید سلیمانی» در کمیسیون اقتصادی

جزئیات تدوین طرح کمک معیشتی «کرامت شهید سلیمانی» در کمیسیون اقتصادی/ با اذن رهبری از ستاد اجرایی فرمان امام(ره) و بنیاد مستضعفان کمک می‌گیریم/ طرح «دوفوریتی ساماندهی بازار خودرو» در حال بررسی است

یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از تدوین طرح کمک معیشتی در این کمیسیون با نام طرح «کرامت شهید سلیمانی» خبر داد و جزئیات بندهای آن را تشریح کرد.

 

 

 

کوه‌ها و جنگل‌ها متعلق به عموم مردم است و به عنوان املاک موقوفه ثبت نمی‌شوند

کوه‌ها و جنگل‌ها متعلق به عموم مردم است و به عنوان املاک موقوفه ثبت نمی‌شوند/ دولت هرگونه اقدامی که موجب به هم خوردن تعادل محیط‌زیست می‌شود را منع کند

عضو هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز گفت: در قانون ثبت برای ثبت املاک موقوفه یعنی املاکی که قبل از تصویب قانون وقف شده بوده، مقررات روشنی وجود دارد و طبیعتاً کوه‌ها و رودها و شوارع چون متعلق به عموم بوده‌اند به عنوان املاک موقوفه ثبت نمی‌شدند و بر همین اساس هیچ شخصی نمی‌توانست مدعی مالکیت چنین اراضی شود. 

 

 

محکومیت قطعی ۱۱ نفر از اخلالگران نظام ارزی

محکومیت قطعی ۱۱ نفر از اخلالگران نظام ارزی/ مجالس مذهبی با رعایت حداکثری دستورالعمل‌های بهداشتی قابل برگزاری است

سخنگوی قوه قضاییه گفت: در هفته گذشته ۱۱ نفر از اخلالگران نظام ارزی و کسانی که قاچاق عمده ارز و طلا داشتند، در شعبه سوم ویژه رسیدگی به اخلالگران نظام اقتصادی محکومیت قطعی پیدا کردند.

 

 

پروتکل‌های بهداشتی برگزاری مراسم‌های ایام محرم اعلام شد

پروتکل‌های بهداشتی برگزاری مراسم‌های ایام محرم اعلام شد

در اطلاعیه کمیته اطلاع رسانی ستاد ملی مبارزه با کرونا بر رعایت «دقیق و کامل شیوه نامه‌های بهداشتی از سوی مردم، سخنرانان و مسئولان هیئت های مذهبی، تکایا و حسینیه ها» در ایام ماه محرم تاکید شده است.

 

 

مدارک و اسناد تخلفات «قالیباف» را در اختیار این سازمان بگذارید

مدارک و اسناد تخلفات «قالیباف» را در اختیار این سازمان بگذارید

دیده‌بان شفافیت و عدالت در نامه‌ای از میرسلیم خواست تا اسناد تخلفات مدعی شده این نماینده را برای این سازمان ارسال کند.

 

سیاسی سرویس سیاسی بسته خبری سیاسی بسته خبری سرویس سیاسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر