کد خبر: 946428 A

دیده‌بان شفافیت:

دیده‌بان شفافیت و عدالت در بیانیه‌ای اعلام کرد با توجه به شائبه‌های موجود در انتخاب مهرداد بذرپاش به ریاست دیوان محاسبات کشور، این موضوع را از طریف کمیسیون اصل ۹۰ پیگیری خواهد کرد.

به گزارش ایلنا، دیده‌بان شفافیت و عدالت طی بیانیه‌ای از پی گیری انتخاب "مهرداد بذرپاش" توسط این موسسه از طریق کمیسیون اصل ۹۰ مجلس خبر داد.

متن کامل این بیانیه بدین شرح است:

مردم شریف ایران

پیرو مسائل پیش آمده پیرامون انتخاب رئیس دیوان محاسبات و ملاقات مسئولان دیده‌بان شفافیت و عدالت با رئیس و برخی نمایندگان مجلس در عصر یکشنبه، صبح امروز سه‌شنبه ۰۷/۰۵/۱۳۹۹ هیئت مدیره سازمان مردم نهاد دیده‌بان شفافیت و عدالت تصمیم گرفت که اعتراض به این انتخاب مجلس محترم را از طریق کمیسیون اصل ۹۰ پیگیری نماید.

اصل ۹۰ قانون اساسی مقرر می‌کند: «هر کس شکایتی از طرز کار مجلس یا قوه‌ی مجریه یا قوه‌ی قضائیه داشته باشد، می‌تواند شکایت خود را کتباً به مجلس شورای اسلامی عرضه کند. مجلس موظف است به این شکایات رسیدگی کند و پاسخ کافی دهد»

برای حفظ احترام ساختارهای قانونی و استفاده از حداکثر ظرفیت قانونی موجود جهت اصلاح امور، دیده‌بان شفافیت و عدالت به این تصمیم رسید.

امید است در این مسیر حقایق روشن و اصلاحات لازم براساس آن انجام گیرد.

سازمان مردم نهاد دیده‌بان شفافیت و عدالت

۰۷/۰۵/۱۳۹۹

باسلام احتراما  بیانیه دیده‌بان مبنی بر پی گیری انتصاب پذرپاش جهت درج در آن رسانه ارسال می گردد. روابط عمومی دیه بان شفافیت و عدالت

 

مهرداد بذرپاش رئیس دیوان محاسبات کشور دیده‌بان شفافیت و عدالت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر