کد خبر: 946302 A

دین پرست:

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور تاکید کرد: توجه و اهتمام جدی دولت برای رفع محرومیت زدایی از استان سیستان و بلوچستان است.

به گزارش ایلنا،‌ "بابک دین پرست" معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور هدف از سفر به استان سیستان و بلوچستان را بررسی روند اجرای دو سند توسعه مناطق سیستان و بلوچستان اعلام کرد و با بیان اینکه این سفر به دستور وزیر کشور انجام شده است، یادآور شد: وزیر کشور از سوی اسحاق جهانگیری رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به عنوان معین اقتصادی استان سیستان و بلوچستان تعیین شده است.

وی تصریح کرد: در طول دو سال قبل اقدامات خوبی از سوی وزارت کشور در استان سیستان و بلوچستان با همکاری استاندار انجام شده است. تنظیم دو سند توسعه برای دو منطقه سیستان و بلوچستان از مهمترین اقدامات انجام شده است. این دو سند در حدود ۶۰۰ بند دارد و مرتب گزارشات ماهانه آن را از استان دریافت کرده و برای رئیس جمهور ارسال می کنیم.

دین پرست تصریح کرد: مهمترین نکته ای که در این اسناد وجود دارد توجه و اهتمام جدی دولت برای رفع محرومیت زدایی از استان است و در یک اقدام ابتکاری و کم نظیر رئیس جمهور و وزیرکشور برای اجرای هر دو سند به ۱۸دستگاه دستورات ویژه ای دادند.

وی اشاره کرد: با همکاری دفتر رئیس جمهور ، گزارش های منظمی از دستگاه ها را دریافت کرده و در اختیار استاندار قرار می دهیم تا میزان تحقق برنامه ها ارزیابی شود . معاون اقتصادی وزیر کشور تاکید کرد: در پایان این سفر گزارشی از عملکرد دستگاه هایی که همکاری خوبی داشتند یا احیانا کم کاری کردند به رئیس جمهور ارائه خواهد شد تا در روند کار تسریع شده و بندها و مصوبات این سندها پیگیری و اجرا شود.

 

بابک دین پرست سیستان بلوچستان معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر