کد خبر: 945728 A

رییس سازمان زندان‌ها:

رییس سازمان زندان‌ها در دیدار با رییس سازمان بهزیستی کشور با تاکید بر ضرورت توجه به وضعیت خانواده زندانیان گفت: ریشه بسیاری از جرائم در مشکلات اقتصادی و اجتماعی است.

به گزارش ایلنا، محمدمهدی حاج محمدی، رییس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور در دیدار با وحید قبادی دانا، رییس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به ظرفیت‌های موجود برای توسعه همکاری‌ها، گفت: سازمان زندان‌ها و سازمان بهزیستی دارای ماموریت‌های مشترکی هستند که با هدف حمایت از خانواده‌های آسیب دیده و همچنین کاهش جرم در جامعه می‌توانند همکاری‌های خوبی باهم داشته باشند.

وی افزود: ریشه بسیاری از جرائم در مشکلات اقتصادی و اجتماعی است و اگر امروز به وضعیت زندانیان رسیدگی ویژه نکنیم در آینده دچار خسران بیشتری خواهیم شد.

وی با تأکید بر ضرورت توجه به وضعیت خانواده زندانیان خواستار همکاری بیشتر سازمان بهزیستی کشور در این زمینه شد.

حاج محمدی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: هر چند در دوره جدید مدیریتی بر انجام فعالیت‌های فرهنگی در زندان‌ها تاکید بیشتری می‌شود، اما این به آن معنا نیست که از سایر بخش‌ها غفلت کنیم و یا فعالیت‌های دیگر کم رنگ‌تر بشود.

وی گفت: سازمان زندان‌ها و سازمان بهزیستی کشور دارای جامعه هدف‌های مشترک هستند که می‌توانند همپوشانی خوبی در خصوص برخی فعالیت‌ها و خدمات در جامعه داشته باشند.

در ادامه رییس سازمان بهزیستی کشور نیز گفت: موضوع آسیب‌های اجتماعی که یکی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری است، دارای ابعاد زیادیست که بخش‌های مختلف جامعه را در بر گرفته است.

وی با اشاره به اینکه برخی از این آسیب‌ها با اعمال مجرمانه همراه است، گفت: با توجه به سیاست‌های جدید قوه قضاییه در برخورد با مفاسد و جرایم که موجب امیدآفرینی زیادی در جامعه شده است امیدواریم با توسعه همکاری‌های مشترک بتوانیم زمینه‌های بروز این آسیب‌ها را از بین ببریم.

قبادی دانا در این جلسه بر آمادگی سازمان بهزیستی کشور برای انعقاد تفاهم نامه همکاری‌های مشترک در زمینه‌های تخصصی تاکید کرد.

در پایان مقرر شد پیش نویس تفاهم نامه همکاری توسط کارگروه مشترک تنظیم شود.

زندانیان سازمان بهزیستی سازمان زندان ها کاهش جمعیت کیفری سازمان زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور قوه قضائيه قبادی دانا حاج محمدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر