کد خبر: 945321 A

سفیر ایران در بیروت:

سفیر ایران در لبنان با اشاره به تعرض جنگنده‌های آمریکایی به هواپیمای مسافربیری ایرانی اظهار داشت: این تجاوز نمونه بارزی از بِرند‌های تروریستی و جنایتکارانه است که آمریکایی‌ها در منطقه انجام می‌دهند، ایران همه اقدامات قانونی برای محکوم کردن دزدی هوایی آمریکا را در نظر گرفته است.

به گزارش ایلنا، «محمد جلال فیروزنیا» سفیر ایران در لبنان پس از ملاقات با یکی از مصدومان هواپیمای مسافربری ماهان در بیمارستان رسول اکرم در منطقه ضاحیه بیروت، گفت: همه اقدامات قانونی برای محکوم کردن دزدی هوایی آمریکا در نظر گرفته شده است.

محمد جلال فیروزنیا به همراه «عباس خامه یار» رایزن فرهنگی سفارت ایران در لبنان، برای اطمینان از وضعیت جسمانی و سلامت «احمد صفی الدین» یکی از مسافران پرواز هواپیمایی ماهان از بیمارستان رسول اکرم (ص) در منطقه ضاحیه بیروت بازدید کردند.

احمد صفی الدین یکی از مسافران هواپیمای مسافربری ماهان بود که پنجشنبه گذشته بعد از  تعرض و مزاحمت دو جنگنده آمریکایی در حریم هوایی سوریه با تغییر ناگهانی ارتفاع هواپیما آسیب دید. 

سفیر ایران در لبنان تاکید کرد: این تجاوز (جنگنده‌های آمریکایی) نمونه بارزی از بِرند‌های تروریستی و جنایتکارانه است که آمریکایی‌ها در منطقه انجام می‌دهند.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران همه اقدامات حقوقی و قانونی لازم را برای محکوم کردن دزدی هوایی آمریکا در نظر گرفته است. اذعان داشت: جمهوری اسلامی ایران این موضوع را در سازمان ملل متحد، سازمان بین المللی هوانوردی غیر نظامی و دادگاه‌های مرتبط به ویژه در ارتباط با مسافران، زخمی‌ها و مصدومان این حادثه پیگیری خواهد کرد.

 محمد جلال فیروزنیا همچنین ازمدیریت بیمارستان رسول اکرم (ص) به خاطر پذیرش مسافران زخمی این حادثه تشکر کرد.

 

سفیر ایران در لبنان عباس خامه یار مزاحمت جنگنده های آمریکایی برای هواپیمای مسافربری ایرانی محمد جلال فیروزنیا رایزن فرهنگی سفارت ایران در لبنان تعرض به هواپیمای ایرانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر