کد خبر: 944089 A

فرمانده سپاه ثارالله کرمان خبر داد؛

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان گفت: پاسداران کرمانی سه روز از حقوق خود را به مدت سه ماه برای کمک‌های مومنانه به نیازمندان اختصاص دادند.

به گزارش ایلنا، سرتیپ دوم حسین معروفی فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان در جلسه پیگیری کمک‌های مومنانه در استان کرمان که با حضور فدائی استاندار کرمان در سالن پیامبر اعظم(ص) استانداری کرمان برگزار شد با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به‌ویژه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: با توجه به ادامه‌دار بودن شیوع ویروس کرونا در دنیا توزیع کمک‌های مومنانه در بین اقشار نیازمند و آسیب‌پذیر همچنان ادامه دارد.

وی با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا باعث شد تعداد زیادی از مردم دچار مشکلات اقتصادی شده و شغل آنها تعطیل و یا دچار مشکلات شود گفت: اثر روانی کمک‌های مومنانه در جامعه خیلی بیشتر از اثر فیزیکی آن است.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به اینکه چندین دوره این کمک‌ها در سطح استان کرمان توزیع شده است افزود: دور جدید توزیع کمک‌های مومنانه در استان کرمان آغاز شده است.

وی با بیان اینکه ۳۹ هزار و ۲۰۰ خانوار نیازمند توسط سپاه ثارالله استان کرمان شناسایی شدند که به آنها کمک‌های مومنانه اختصاص یافته است گفت: قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) در استان و شهرستان‌ها راه‌اندازی و فعال شده است.

معروفی با اشاره به اینکه این قرارگاه‌ها به‌صورت مسجدمحوری کار می‌کنند و کمک‌ها از مسجد توزیع می‌شود افزود: قرارگاه خدمات اجتماعی متشکل از نهادهای حمایتی در استان کرمان راه‌اندازی شده است.

وی با بیان اینکه خرد و کوچک عمل کردن در این زمینه نتیجه کمتری دارد و بهتر است همه با هم و در کنار هم فعالیت کنیم تصریح کرد: توزیع کمک‌های مومنانه برای جامعه امیدبخش بوده است.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به اینکه دوره جدید کمک‌های مومنانه در استان کرمان در سه مرحله توزیع می‌شود عنوان کرد: مرحله نخست این کمک‌ها همزمان با دهه امامت و ولایت در فاصله عید قربان تا عید سعید غدیر خم در استان کرمان انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه سبد حمایتی سپاه در این دوره بسته معیشتی، کارت هدیه، لوازم التحریر و کیف و کفش برای دانش‌آموزان است گفت: پاسداران سپاه ثارالله استان کرمان به مدت سه ماه سه روز از حقوق خود را به کمک‌های مومنانه اختصاص دادند که به‌صورت کارت هدیه بین نیازمندان توزیع می‌شود.

معروفی با اشاره به اینکه این کمک داوطلبانه بوده و پاسداران خودشان مشارکت در این امر خیر را انتخاب کردند افزود: انفاق اثر بسیار خوب و با برکتی در جامعه دارد و از همه مهمتر باعث کاهش ناامیدی در جامعه می‌شود.

کمک مومنانه سپاه ثارالله کرمان حسین معروفی سردار معروفی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر