کد خبر: 943122 A

با حضور وزیر دفاع انجام شد؛

وزیر دفاع از طرح های حمایتی، درمانی و توانمندساز بازنشستگان نیروهای مسلح رونمایی کرده و همزمان از طریق ارتباط تصویری دو مجتمع رفاهی تفریحی ویژه بازنشستگان نیروهای مسلح در استان گیلان را افتتاح کرد.

به گزارش ایلنا، سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع وپشتیبانی نیروهای مسلح در ابتدای این آیین با درود به روح شهدای هشت سال دفاع مقدس و آرزوی سلامتی برای رزمندگان و ایثارگرانی که از میهن اسلامی ایران جانانه دفاع کرده اند، اظهار کرد: تکریم و احترام پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت که عمر شریف خود را در راه اعتلای میهن اسلامی، اقتدار، امنیت و عزت کشور صرف کرده اند، امری ضروری و انکار ناپذیر می باشد.

وزیر دفاع تصریح کرد: این طرح ها در حوزه های «سامانه بازار اجتماعی کسب و کارهای بازنشستگان نیروهای مسلح»، «مهارت افزایی و آموزش تخصصی مراقبت از سالمند»، «حمایت از اشتغال و کارآفرینی بازنشستگان و فرزندان نیروهای مسلح»، «پرداخت وام قرض الحسنه»، «فاز نخست طرح تحولی  نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک» و « سامانه سرآمد سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح» جهت توانمندسازی و خرسندسازی پیشکسوتان نیروهای مسلح در دستور کار ساتا قرار گرفته است.

حاتمی بهره برداری از مجتمع رفاهی تفریحی نارنج متین چابکسر به مساحتی بالغ بر ۵۹۰۰۰ مترمربع و هتل یاس متین انزلی در زمینی به مساحت ۵۰.۰۰۰ مترمربع، در محیطی با نشاط و مطلوب و با امکانات به روز را جهت ارائه خدمات رفاهی، تفریحی و اقامتی با پذیرش ۷۰۰ خانوار در روز را از اقدامات ارزشمند و جهادی سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح برشمرد.

وی با بیان اینکه سالانه حدود ۲۰ هزار نفر به مجموعه بازنشستگان نیروهای مسلح کشور افزوده می شود، گفت: ضرورت دارد با برنامه ریزی های ویژه به این قشر شریف و پرتلاش، بهترین خدمات را در کمال تکریم و احترام ارائه نماییم.

وزیر دفاع با اشاره به اهمیت جایگاه و منزلت پیشکسوتان نیروهای مسلح و نیز تأکیدات فرماندهی معظم کل قوا(مدظله العالی) در خصوص تکریم و گرامیداشت بازنشستگان به عنوان قشر خدوم و تأثیرگذار در جامعه، اظهار کرد: پیشکسوتان نیروهای مسلح در سخت ترین برهه های ایران اسلامی با نثار عمر با ارزش خود از میهن و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دفاع کردند.

حاتمی با بیان اینکه تکریم بازنشستگان، پاسداشت زحمات فراوان این عزیزان است، افزود: برآورده کردن نیازهای مادی و معنوی، ارتقاء منزلت اجتماعی، هویت بخشی فردی و امنیت روانی بازنشستگان، موجبات حفظ سرمایه های اجتماعی کشور را تأمین خواهد کرد.

وی با تقدیر از طرح های رفاهی، حمایتی، درمانی و توانمند ساز که توسط سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح آماده بهره برداری شده است، تصریح کرد: ساتا با ارائه این خدمات خرسندساز باید بگونه ای ایجاد آسایش و آرامش این گنجینه های ارزشمند عمل کند که محیطی عزت مند، پرنشاط پیش روی زندگی اجتماعی بازنشستگان عزیز قرار گیرد.

وزیر دفاع تأکید کرد: متولیان سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح باید تلاش کنند، با تدبیر و منطبق با نیازها، روحیات و اقتضائات بازنشستگان عزیز به گونه‌ای با بازنشستگان مواجه شوند که شروع بازنشستگی برای کارکنان نیروهای مسلح، آغاز زندگی جدید توأم با نشاط و شادابی باشد.

حاتمی با بیان اینکه بخش مهمی از دوره خدمت بازنشستگان معزز همزمان با دوران پرحادثه هشت سال دفاع مقدس و مبارزه جهت دفاع از میهن و آرمان های مقدس حضرت امام راحل (ره) گذرانیده اند، خاطرنشان کرد: دوران بازنشستگی که اغلب با کهولت سن، عوارض و بیماری های مختلف همراه می باشد، بایستی بدون دغدغه ها و مسائل رفاهی، درمانی و معیشتی باشد.

وزیر دفاع احترام و اکرام پیشکسوتان امری ضروری و پسندیده دانست و گفت: خانواده‌های نیروهای مسلح از مسوولان وزارت دفاع توقع و انتظار دارند تا در سرحد امکان به نیازها و دغدغه های آنان پاسخ منطقی، بجا و به هنگام داده شود.

وزیر دفاع و پشتیابی نیروهای مسلح امیر حاتمی بازنشستگان نیروهای مسلح
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر