کد خبر: 943036 A

شهریاری در گفت‌وگوی تلفنی با شیخ خالد ملا:

حجت الاسلام"حمید شهریاری" دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با شیخ "خالد الملا" رئیس جماعت علمای اهل سنت عراق به صورت تلفنی گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام حمید شهریاری در این گفتگو ضمن آرزوی سلامتی برای شیخ خالد الملا، با اشاره به توطئه های اخیر رژیم صهیونیستی علیه امت اسلام و ارزشهای اسلامی، اظهار داشت:  امروز وحدت جهان اسلام با هدف مقابله با تحرکات جدید رژیم صهیونیستی امری واجب و ضروری است و همه مسلمین و آزادیخواهان جهان بایستی به آن توجه ویژه داشته باشند. 

وی افزود: جهان اسلام با خطرات جدی روبروست و رفع  این خطرات و حل مشکلات جهان اسلام ، همکاری وتعاون همه مسلمانان بویژه علمای امت اسلامی را می طلبد.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی خطاب به رئیس جماعت علمای اهل سنت عراق گفت: ما سخنان شما را پیرامون وحدت امت اسلام در مواقع مختلف شنیده ایم این سخنان بسیار راه گشا و الهام بخش است. حجت الاسلام و المسلمین شهریاری با بیان اینکه شرایط بیماری کرونا مانع دیدار ایشان با علمای اسلام از جمله علمای اهل سنت عراق شده است، خواستار دیدار با ایشان شد که از جانب شیخ خالد ملا هم مورد استقبال قرار گرفت.

شیخ خالد ملا هم ضمن آرزوی توفیق و سلامتی برای دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، به مشکلات عراق، دخالت های آشکار آمریکا در امور داخلی این کشور، تلاش های صورت گرفته از سوی آمریکایی ها برای دور کردن عراق از اصل و اساس خویش و همچنین ایجاد تفرقه در این کشور اشاره و تأکید کرد: همانگونه که آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران هم بارها تأکید کرده اند، امروز بیش از هر زمانی به فعالسازی پروژه تقریب مذاهب اسلامی وحدت امت اسلامی نیاز داریم.

وی با اشاره به تلاش های صهیونیست ها و آمریکایی ها برای ایجاد و گسترش تفرقه بین امت اسلام خاطر نشان کرد: وحدت اسلامی قوی ترین سلاح در دست مسلمانان است.

در پایان شیخ خالد الملا ضمن آرزوی توفیق دوباره برای دبیر کل مجمع تقریب، سلام خود را به مقامات ایران و به خصوص رهبر معظم انقلاب ابلاغ کرد.

مجمع تقریب مذاهب اسلامی حمید شهریاری حجت الاسلام شهریاری تقریب مذاهب اسلامی شیخ خالد ملا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر