کد خبر: 942735 A

سفر الکاظمی به تهران که با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته حاوی «برنامه‌های ویژه» و موثری بوده و قطعا ابعاد رسانه‌ای بزرگی پیدا خواهد کرد، نگرانی آمریکا را بدنبال داشته است.

به گزارش ایلنا، تحولات منتهی به روی کار آمدن «الکاظمی» در عراق یکی از پردامنه‌ترین رخدادهای سیاسی و بعضا امنیتی در این کشور بود.

الکاظمی که با اجماع گروه‌های شیعی و حمایت اکثریت گروه‌های سنی و کرد به قدرت رسید، دوران سختی را در برقراری توازن بین بلوک‌های قدرت و راهبری امور تجربه می‌کند.

آمریکایی‌ها نیز که پس از ترور فرماندهان مقاومت با مصوبه پارلمان عراق ملزم به ترک خاک این کشور شدند، تمام تلاش خود را بکار بسته‌اند تا این شکست را جبران کنند.

در چنین شرایطی سفر الکاظمی به تهران که با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته حاوی «برنامه‌های ویژه» و موثری بوده و قطعا ابعاد رسانه‌ای بزرگی پیدا خواهد کرد، نگرانی آمریکا را بدنبال داشته است.

آمریکایی‌ها در سطحی گسترده در تلاش هستند تا روابط راهبردی ایران و عراق و پیوندهای ناگسستنی دو ملت را دارای شکاف و عدم مفاهمه نشان داده و اینگونه القاء کنند که بغداد هیچ تمایلی به تداوم روابط حسنه خود با تهران ندارند.

الکاظمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر