کد خبر: 942055 A

ظریف در نشست مشترک با همتای عراقی‌اش:

وزیر امور خارجه ایران در نشست خبری مشترک با همتای عراقی خود با بیان اینکه بر تمامیت ارضی عراق تاکید داریم، خاطرنشان کرد: موضوعات منطقه‌ای را بررسی می‌کنیم و تاکید بر همکاری‌های دو کشور برای حل مسائل منطقه ای داریم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران در نشست خبری مشترک خود با فواد حسین وزیر امور خارجه عراق  با اشاره با روابط دو کشور، گفت: ما بر حفظ تمامیت ارضی عراق تاکید می‌کنیم. روابط دوستانه به نفع ملت دو کشور است. با قوت می‌توانیم کارهای بزرگی انجام دهیم و ما باید در مسیر گسترش روابط دو کشور گام برداریم؛ چرا که به نفع  ملت هر دو کشور است.

وی با بیان اینکه چشم‌انداز خوبی برای روابط دو کشور متصور هستیم، اظهار داشت:  برای گسترش این روابط آقای روحانی رئیس‌جمهور ایران به عراق سفر کرد که از آن پس روابط دو کشور گسترش بیشتری پیدا کرد. توافقنامه‌های زیادی بین دو کشور وجود دارد که در زمان سفر آقای روحانی به عراق امضا شد و بر اجرای آنها تاکید می‌کنیم.

وزیر امور خارجه ایران افزود:  در زمینه آب، کشاورزی و صنایع توافقنامه‌هایی امضا کردیم و بر اجرای آنها نیز تاکید می‌کنیم همچنین در زمینه درمانی، بهداشتی و بسیاری از مسائل دیگر همکاری‌های خوبی با کشور عراق داریم.

وی خاطرنشان کرد: موضوعات منطقه‌ای را بررسی می‌کنیم و تاکید بر همکاری‌های دو کشور برای حل مسائل منطقه‌ای داریم. شهید سلیمانی و ابومهدی مهندس سرداران بزرگی بودند که با تروریست‌ها جنگیدند و از منافع ملی کشورهایشان دفاع کردند. ما با همکاری دو کشور شهادت آنها را پیگیری و بر تمامیت ارضی عراق تاکید می‌کنیم.

انتهای پیام/
ایران و عراق ظریف فواد فواد حسین شهادت سردار سلیمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر