کد خبر: 941888 A

سلیمی در تذکر شفاهی:

یک نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به آمار ابتلای ۲۵ میلیون ایرانی به کرونا گفت: بین آمار سیصد هزار نفر تا ۲۵ میلیون نفر اختلاف زیادی وجود دارد، چرا آقایان با هم مشورت نمی‌کنند و یک آمار رسمی نمی‌دهند، الان کدام رسمی، کدام غیررسمی، کدام صحیح و کدام ناصحیح است؟

به گزارش خبرنگار ایلنا، علیرضا سلیمی در جلسه علنی امروز (یکشنبه، ۲۹تیر) مجلس شورای اسلامی با استناد به اصول (۱۳۳) و (۱۳۴) قانون اساسی گفت: شاهد وضعیت بازار هستیم، قیمت خودرو و لوازم خانگی به طور عجیبی افزایش پیدا کرده است، در این شرایط وزارت صنعت، معدن و تجارت با سرپرست اداره می‌شود و انتظار می‌رود رئیس‌جمهور، وزیری برای وزارت صمت معرفی کند، در این آشوب بازار وزارت صمت با سرپرست اداره می‌شود، آیا شرایط کشور عالی است که همچنان وزارت صمت با سرپرست اداره شود، اگر قرار است آقای مدرس خیابانی به عنوان وزیر معرفی شود، هر چه زودتر به مجلس اعلام کنند و اگر نظر دیگری دارند آن را اطلاع دهند.

نماینده محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:  در حال حاضر بازار مسئول ندارد و بر اساس قانون وزیر صنعت، معدن و تجارت ناظر بر بازار است، در این شرایط سرپرست انگیزه‌ای برای نظارت بر بازار ندارد.

وی با اشاره به اصل (۱۳۴) قانون اساسی که به اختلاف‌نظر دستگاه‌ها اشاره دارد، گفت: در شرایطی که وزارت بهداشت و درمان تعداد مبتلایان به کرونا را سیصد هزار نفر اعلام می‌کند، رئیس‌جمهور آمار ۲۵ میلیون را مطرح می‌کند، مگر آقایان در هیأت دولت یکدیگر را نمی‌بینند و مشورت نمی‌کنند، چرا آمارشان این میزان اختلاف دارد، آیا در سایر آمارها نیز چنین اختلافی وجود دارد.

سلیمی با بیان اینکه بین آمار سیصد هزار نفر تا ۲۵ میلیون نفر اختلاف زیادی وجود دارد، اظهار داشت: چرا آقایان با هم مشورت نمی‌کنند و یک آمار رسمی نمی‌دهند، الان کدام رسمی، کدام غیررسمی، کدام صحیح و کدام ناصحیح است؟ انتظار می‌رود رئیس مجلس به آقایان برای اعلام آمار هماهنگ تذکر دهد.

قالیباف در پاسخ به اخطار نماینده مردم محلات خطاب به معاون پارلمانی ریاست جمهوری گفت: درست است که در چارچوب قانون همچنان می‌توان وزارت صمت را با سرپرست اداره کرد اما از آنجایی که بیشترین حوزه اقتصادی کشور به این وزارتخانه برمی‌گردد، انتظار می‌رود هر چه زودتر برای وزارت صنعت، معدن و تجارت وزیری معرفی شود. هر چند از لحاظ زمانی و قانونی، اداره وزارتخانه با سرپرست ممکن است اما با توجه به شرایط اقتصادی کشور حتی یک روز دیرتر معرفی کردن وزیر تبعات زیادی به همراه خواهد داشت. مجلس توقع دارد رئیس‌جمهور هر چه زودتر وزیر صنعت، معدن و تجارت را معرفی کند.

مجلس یازدهم ابتلای 25 میلیون ایرانی به کرونا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر