کد خبر: 941878 A

قالیباف در پاسخ به نماینده بجنورد:

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: حل مسائل و مشکلات اقتصادی از اولویت‌های مجلس یازدهم است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، عباس گودرزی در تذکری با استناد به بند ۱۱ ماده ۲۲ آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که  شأن مجلس شورای اسلامی اقتضا می‌کند تا نسبت به وضعیت نابسامان معیشتی مردم توجه بیشتری داشته باشد، گفت: حضرت آقا فرمودند اولویت اول مجلس شورای اسلامی باید مباحث اقتصادی باشد. این‌که صرفا ما مسائل را تذکر دهیم و از کنار آن عبور کنیم، مشکلی حل نخواهد شد.

نماینده بروجرد ادامه داد: بنده تقاضا می‌کنم به این مساله توجه جدی داشته باشیم این‌که ما از مسئولان سوال بپرسیم و دو ماه وقت مجلس شورای اسلامی را بگیریم مشکلی از مردم حل نمی‌شود. مردم انتظار حل مساله دارند. از نظر بنده باید تمام ماموریت‌ها و کارهای روزمره مجلس متوقف شود و هر یک از کمیسیون‌ها مسئولیت حل یکی از مسائل کشور را در بازه زمانی معین برعهده بگیرند. از نظر بنده این‌که ما با رای‌گیری برای انتخاب ناظران مجلس شورای اسلامی در شوراهای مختلف وقت جلسه علنی را می‌گیریم، بطالت است و نمایندگان باید از روزمرگی فاصله بگیرند وگرنه امید مردم مخدوش می‌شود.

قالیباف که ریاست جلسه را بر عهده دارد در پاسخ به این تذکر گفت: ما نمی‌توانیم برخلاف آیین‌نامه مجلس شورای اسلامی عمل کنیم. این‌که شما می‌گویید با انتخاب ناظران وقت جلسه علنی گرفته می‌شود خلاف آیین‌نامه است، چرا که انتخاب ناظران در شوراهای مختلف یکی از مهم‌ترین وظایف مجلس است و اگر نمایندگان در این شوراها به نقش نظارتی خود به درستی عمل کنند، بخش اعظمی از مشکلات جامعه حل می‌شود.

وی ادامه داد: صحبت شما در خصوص اولویت مجلس شورای اسلامی صحیح است. اعضای هیات رییسه مجلس با روسای کمیسیون‌ها هر دوشنبه از ساعت ۶ صبح جلسه برگزار می‌کنند و در خصوص اولویت‌های کمیسیون‌ها بحث و بررسی می‌شود.

رئیس مجلس عنوان کرد: در هفته گذشته نیز کمیسیون‌های اقتصادی مجلس شورای اسلامی فعال بودند. بخش اجرایی مربوط به دولت است و مجلس شورای اسلامی باید کار نظارتی خود را دنبال کرده و در موارد نیاز قانون‌گذار باشد. بحث مباحث اقتصادی در اولویت مجلس یازدهم است.

مجلس یازدهم محدباقر قالیباف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر