کد خبر: 941645 A

با حکم دیوان عالی کشور؛

با حکم دیوان عالی کشور، زمین دو هکتاری واگذار شده به کارکنان قضایی وقت دادگستری معروف به اراضی شهرک تالار گرگان، به منابع طبیعی بازگردانده شد.

به گزارش ایلنا، هادی هاشمیان، رئیس‌کل دادگستری گلستان گفت: این زمین‌ها حدود ۳۰ سال پیش با موافقت یکی از معاونان وقت وزیر جهاد کشاورزی به ۴۵ نفر از قضات وقت واگذار شد اما یک سال پس از واگذاری، شعبه ۱۷ دادگاه عمومی وقت گرگان واگذاری این زمین‌ها را غیرقانونی اعلام کرد.

وی افزود: پس از رای دادگاه عمومی گرگان، پرونده با اعتراض وکیل قضات به شعبه ۵ دادگاه تجدیدنظر مازندران ارجاع شد که این دادگاه رای به نفع کارکنان قضایی صادر کرد.

هاشمیان ادامه داد: در ادامه کشمکش بر سر مالکیت و تفکیک این زمین‌ها، رئیس محترم قوه قضاییه در راستای اعمال ماده ۴۷۷ قانون آیین دادرسی کیفری، رای صادر شده را غیرشرعی اعلام کرد و پرونده برای بررسی دوباره به شعبه اول دیوان عالی کشور ارجاع شد.

رئیس کل دادگستری گلستان بیان کرد: دیوان عالی کشور پس از بررسی، رای شعبه پنجم دادگاه تجدیدنظر مازندران را نقض کرد و به بازگرداندن این زمین‌ها به منابع طبیعی رای داد.

هاشمیان افزود: رای دیوان عالی قطعی است و پرونده برای ابلاغ به طرفین به دادگستری گرگان فرستاده شده است به این ترتیب پس از سه دهه، پرونده این زمین ۲ هکتاری بسته شد.

وی گفت: همه کارکنان قضایی که در این پرونده ذی‌نفع هستند، سالهاست بازنشسته شده‌اند.

 

دیوان عالی کشور منابع طبیعی گرگان اراضی گلستان هادی هاشمیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر