کد خبر: 941341 A

خجسته‌پور در گفت‌وگو با ایلنا:

قائم مقام دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین، گفت: آنچه که من از آقای باهنر در خصوص قالیباف شنیده‌ام، این بود که حضور ایشان در مجلس به این نیت است که در مجلس حضور داشته باشد و فعالیت کند.

علیرضا خجسته‌پور فعال سیاسی اصولگرا و قائم مقام دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در خصوص فعالیت‌های این تشکل در آستانه انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ گفت: در حال حاضر با توجه به فاصله زمانی که وجود دارد، ورود به انتخابات ۱۴۰۰ به صورت مصداقی را زود می‌دانیم و هنوز وارد بستر مباحث انتخاباتی نشده‌ایم اما در خصوص نحوه اجماع اصولگرایان یا درخصوص شاخصه‌ها و ویژگی‌های کاندیدای مطلوب، در جامعه بحث و تبادل نظر صورت می‌گیرد.

وی درخصوص احتمال کاندیداتوری محمدرضا باهنر دبیرکل این تشکل در انتخابات ریاست جمهوری، ابراز داشت: ایشان اخیرا در مصاحبه‌ای اعلام کردند که تصمیمی برای حضور در انتخابات ۱۴۰۰ ندارند، منتها عالم سیاست فضای خاص خودش را دارد و تغییر و تحولات آن به طور دقیق قابل پیش‌بینی نیست، شاید این درخواست برای حضور ایشان از سوی جامعه اسلامی و جبهه پیروان خط امام و رهبری وجود داشته باشد، اما باید منتظر اتفاقات و تحولات در آینده باشیم.

این فعال سیاسی اصولگرا همچنین درباره مطرح شدن احتمال کاندیداتوری قالیباف در انتخابات آینده آن هم در شرایطی که گفته می‌شود گروهی از نمایندگان مجلس به شرط عدم کاندیداتوری در انتخابات ۱۴۰۰ به او برای ریاست رأی داده‌اند، ابراز داشت: در خصوص آقای قالیباف آنچه که من از آقای باهنر شنیده‌ام هم این بود که حضور ایشان در مجلس به این نیت است که در مجلس حضور داشته باشند و فعالیت کنند اما خب ممکن است در ادامه اتفاقاتی رقم بخورد و انتظارات و درخواست‌های دیگری را طی ماه‌های پیش‌رو مطرح کنند، باید ببینیم که در آن شرایط فضای سیاسی به چه صورت خواهد بود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه اکنون مشکلات کشور زیاد است و همچنین سرعت تحولات بالاست، در نتیجه برای پیش‌بینی مقداری زود است.

خجسته‌پور در پاسخ به سوالی درباره احتمال حمایت جامعه اسلامی مهندسین از علی لاریجانی در صورت کاندیداتوری وی، اظهار داشت: عادت رفتاری جامعه اسلامی مهندسین در تمام انتخابات‌هایی که تا الان برگزار شده همراهی با جریان ائتلاف اصولگرایان بوده است و تمام تلاش خود را برای ائتلاف جریان اصولگرا انجام می‌دهد، بنابراین قاعدتا این بار هم هماهنگ با جریان اصولگرا عمل خواهد کرد.

جامعه اسلامی مهندسین علی لاریجانی محمدرضا باهنر جبهه پیروان خط امام و رهبری قالیباف انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ علیرضا خجسته پور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر