کد خبر: 939770 A

نظری خانقاه در گفت‌وگو با ایلنا:

یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: جزئیات «بسته اقتصاد مردمی» در اختیار نمایندگان قرار نگرفته است و هنوز در بحث کارشناسی است.

سیدغنی نظری خانقاه در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره «بسته اقتصاد مردمی»‌که رئیس مجلس در دیدار با رهبری از آن صحبت کرد، گفت: جزئیات این بسته در اختیار نمایندگان قرار نگرفته است و هنوز در بحث کارشناسی است.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: «بسته اقتصاد مردمی» که رئیس مجلس از آن صحبت کردند ابتدا باید نقاط ضعف و قوتش بررسی شود و سپس باید متناسب با اولویت‌های کشور شکل گرفته باشد.

وی تاکید کرد: هنگامی که درباره چنین چیزی صحبت می‌کنیم ابتدا باید آمادگی دولت و شرایط عمومی را هم برای اجرایی شدن چنین بسته‌ای مدنظر قرار دهیم.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: نمایندگان باید در نظر داشته باشند تصویب چنین بسته‌ای در مجلس باید به گونه‌ای باشد که در اجرا با مشکلاتی مواجه نشود؛ امروز بسیاری از کارهای ما که انجام می‌شود با مشکلات بسیاری روبه‌رو است، همین امر باعث می‌شود نتوانیم معضلات را حل و فصل کنیم.

وی ادامه داد: باید بررسی جامعی برای این کار داشته باشیم و به دنبال این هم نباشیم سریع حل شودریال نباید دقت و کیفیت را فدای سرعت کنیم.

این عضو کمیسیون اقتصادی خاطرنشان کرد: همیشه سعی کردیم با دولت تعامل، ارتباط مستمر و مستقیم داشته باشیم و معتقدیم حل موضوعات باید توسط دولت و مجلس صورت گیرد، نباید دولت را به تنهایی مکلف کنیم و خودمان کنار گود بایستیم.

وی تاکید کرد: کمیسیون اقتصادی تخصصی است، حاشیه و مطالب احساسی در آن جایی ندارد و به دلیل این که با معیشت مردم سر و کار دارد، نباید به بحث‌های حاشیه‌ای بپردازیم.

نظری خانقاه با بیان اینکه باید با دولت تعامل داشته باشیم، عنوان کرد: دولت ارتباط خوبی با مجلس دارد هر زمان اطلاعاتی خواستیم داده‌اند و انصافا هم هر زمانی که دعوت کردیم، آمدند قطعا باید در این یکسال باقی مانده با تعامل مطالبات‌مان را پیگیر شویم.

وی گفت: اگر وزیری را به مجلس دعوت می‌کنیم، باید بدون توهین و تهمت و مودبانه و با وقار به شکل حقوقی و اساسی بدون ایجاد تنش باهم در تعامل باشیم چرا که اگر دولت شکست بخورد کار مردم بر زمین می‌ماند و ملت با مشکلات رو به رو می‌شوند.

کمیسیون اقتصادی بسته اقتصادی مردمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر