کد خبر: 939295 A

سلیمی در گفت‌وگو با ایلنا ممطرح کرد؛

یک عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی از تشکیل کارگروهایی برای اجرایی شدن «بسته اقتصاد مردمی» خبر داد.

حجت الاسلام علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره بسته اقتصاد مردمی که رئیس مجلس شورای اسلامی روز گذشته در دیدار با مقام معظم رهبری مطرح کرد، گفت: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند مردم به مجلس یازدهم امید بستند. حضرت آقا فرمودند یکی از قوی‌ترین مجالس، مجلس یازدهم است.

این عضو هیأت رئییسه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این مجلس حتما با برنامه مسیر پیش را طی می‌کند؛ خانه ملت یکسری برنامه‌های کلی و کلان برای اقتصاد و معیشت مردم دارد و بسته‌ای که آقای قالیباف مطرح کردند، در همین راستا است.

وی افزود: رئیس مجلس به صورت منظم دوشنبه‌ها ۶ صبح تا ۸ و ۳۰ دقیقه با هیات رئیسه و روسای کمیسیون‌ها برای برش زدن این برنامه اقتصادی جلسه دارد. 

سلیمی درباره سازوکار این بسته اقتصادی عنوان کرد: رئیس مجلس مأموریت‌هایی را به کمیسیون برای اجرایی سازی گام برداشتن برای تحقق این بسته دارد.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری نقش راهی را تعیین کردند و رئیس مجلس یکسری تاکیک‌ها را برای اجرایی کردن این نقش راه در نظر دارند و باید بگویم استراتژی مجلس یازدهم همان است که مقام معظم رهبری فرمودند. 

این عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مباحث کلان در این بسته اقتصادی مطرح شده و قرار شده کارگروه‌های در بدنه مجلس برای پیگیری و اجرایی شدن آن تشکیل شود.

گفتنی است «بسته اقتصادی مردمی» که رئیس مجلس روز گذشته در دیدار مردمی بیان کرد، دارای پنج محور اصلاح ساختار بودجه‌ریزی کشور، نوسازی نظام مالیاتی کشور، بهبود معیشت اقشار کم‌درآمد است، رونق کسب و کار و ایجاد اشتغال، توسعه تجارت خارجی و صادرات غیرنفتی است

بسته اقتصادی مردمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر