کد خبر: 938756 A

سرتیپ دوم فولادی:

رییس سازمان تربیت بدنی ارتش، گفت: فرماندهی معظم کل قوا انتظار دارند تربیت بدنی و ورزش در نیروهای مسلح در اولویت فرماندهان قرار داشته باشد.

به گزارش ایلنا، سرتیپ دوم جمشید فولادی رئیس سازمان تربیت بدنی ارتش، در نشست صمیمانه با دانشجویان دوره ۳۰ دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه ورزش پدیده‌ای مهم و اجتماعی است و ابعادی مختلف دارد.

وی افزود: ‌در سال‌های اخیر در کشور ما گرایش به ورزش به شکل قابل‌ملاحظه‌ای افزایش یافته و می‌توان گفت که همه مردم، از پیر و جوان و زن و مرد را تحت تأثیر قرار داده است.

رئیس تربیت بدنی ارتش با اشاره به راهبردهای مقام معظم رهبری امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) در خصوص ورزش در نیروهای مسلح، عنوان داشت: عرصه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای در نیروهای مسلح از تدابیر و تأکیدات معظم له است و ایشان می‌خواهند تا تربیت بدنی و ورزش در نیروهای مسلح در اولویت فرماندهان قرار داشته باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ورزش نیروهای مسلح در دو بخش همگانی و قهرمانی، در حال انجام و پیگیری است و باید توجه داشت در هیچ ارگان و سازمانی غیر از نیروهای مسلح، ساعتی به نام ساعت ورزش صبحگاهی وجود ندارد لذا این فرصت را باید غنیمت شمرد و شما دانشجویان دافوس که بعد از این دوره به عنوان فرماندهان آینده در یگان های مختلف مشغول به انجام وظیفه خواهید شد بایستی از این فرصت ورزش به منظور سلامت جسم و روح کارکنان زیرمجموعه بهره ببرید تا کارکنان به خوبی بتوانند فکر کرده، تصمیم بگیرند و عمل کنند.

فولادی با اشاره به اهمیت سلامت و تناسب جسمانی کارکنان ارتش گفت: به‌طور قطع اگر کارکنان آجا  از سلامت و تناسب جسمانی مطلوبی برخوردار باشند، می‌توانند در اجرای مأموریت‌های خود بهتر عمل کنند و علاوه بر سلامت جسم از شادابی روحی نیز بهره مند شوند.

رییس سازمان تربیت بدنی ارتش در پایان گفت: امروز باید به این نکته توجه داشت که هیچ چیز مانند ورزش نمی تواند در جلوگیری از بزهکاری‌های اجتماعی و جرائم و تخلفات موثر باشد و هم اکنون شاهد آن هستیم که در کشورهای پیشرفته سرانه اختصاص یافته به امر ورزش بسیار قابل توجه است چرا که این موجب خواهد شد تا از بسیاری از آسیب‌ها و بزه‌های اجتماعی و بیماری‌های مختلف کاسته و در واقع چندین برابر هزینه انجام شده، پس انداز و ذخیره شود.

ارتش جمهوری اسلامی ایران جمشید فولادی سازمان تربیت بدنی ارتش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر