کد خبر: 938581 A

در نامه‌‌ای انتقادی؛

مصطفی میرسلیم طی نامه‌‌ای انتقادی از کاندیداتوری ریاست کمیسیون اصل ۹۰ انصراف داد.

به گزارش ایلنا، «مصطفی میرسلیم» نماینده مجلس شورای اسلامی از حوزه تهران  در نامه‌ای به هئیت رئیسه مجلس انصراف خود از نامزدی ریاست کمیسیون اصل ۹۰ را اعلام کرد.

متن کامل نامه میرسلیم به شرح زیر است:

«‌ هیئت رئیسه محترم مجلس شورای اسلامی

با سلام

به استحضار می‌رساند اینجانب انصراف خود را از نامزدی برای ریاست کمیسیون اصل ۹۰ تقدیم می‌کنم.

توضیح اینکه حساسیت و اهمیت اقدامات این کمیسیون ایجاب می‌کند که شایسته ترین فرد برای ایفای خدمات مدیریتی آن انتخاب شود و لذا قانونگذار وظیفه تشخیص آن فرد را به عهده هیئت رئیسه محترم قرار داده است و تایید آن با رای مجلس انجام می گیرد. تشخیص شایستگی را هیئت رئیسه محترم باید بر مبنای ملاک‌های که به وظایف کمیسیون اصل ۹۰ برمی‌گردد با تدوین جدول امتیازات داوطلبان انجام می‌داد و کارشناسانه مشخص می‌کرد که چه نامزدهای مناسب‌ترند. این کار را نباید خود نامزدها مدعی شوند چون قبیح است و نباید به صحن مجلس واگذار کرد زیرا گرفتار رایزنی های غیررسمی خارج از قواره های شایسته سالاری می‌شود.

نتیجه اینکه هیئت رئیسه در معرفی شایسته این نامزد یا نامزدها کوتاهی کرده و این نقطه قوتی برای آن هیئت محترم محسوب نمی شود البته یادآوری می‌کند که همه نامزدها با حسن ظنی که به یکدیگر دارند از تصمیم بر حق هیئت رئیسه استقبال می‌کردند اما این روش هیئت رئیسه مبنی بر معرفی همه نامزدها به مجلس و سرباز کردن مسئولیت، نوعی توهین به نامزدها ریاست کمیسیون محسوب می‌شود گویا همه پافشاری در نیل به ریاست دارند.

موفقیت‌های آینده آن هیئت رئیسه را در ارائه خدمات مدیریتی به جا و به موقع از خدای متعال مسئلت می‌کنم 

با تشکر

سید مصطفی میرسلیم»

مصطفی میرسلیم کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی کمیسیون اصل 90 مجلس یازدهم انصراف میرسلیم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر