کد خبر: 938567 A

بسته خبری امروز سرویس سیاسی ایلنا؛

اظهار نظر رییس جمهور در خصوص برگزاری کنکور، تأیید حکم اعدام معترضان آبان توسط دیوان عالی کشور، تکذیب خبر رایزنی احمدی‌نژاد با شورای نگهبان توسط کدخدایی، از حضور ۷ وزیر و ۳ معاون رییس‌جمهور در کمیسیون‌های تخصصی تا قرائت گزارش آتش‌سوزی کلینیک سینا، حضور شریعتمداری در کمیسیون اجتماعی مجلس بخشی از اخبار مهم سیاسی امروز بود.

به گزارش ایلنا، اهم اخبار سیاسی امروز، شنبه، ۲۱ تیر ۱۳۹۹به شرح زیر است:

 باید مشخص شود قرارداد ۲۵ ساله با دستور چه کسانی بسته می‌شود

در دوره دیپلماسی شیشه‌ای نمی‌توانیم قرارداد با چین را در تاریخانه مطرح کنیم/ چین می‌خواهد نفوذ خود را تا قلب اروپا پیش ببرد/ باید مشخص شود قرارداد ۲۵ ساله با دستور چه کسانی بسته می‌شود

یک تحلیل‌گر مسائل بین‌الملل قرارداد ۲۵ سال ایران را از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار داد و تاکید کرد که این قرار داد باید شفاف در جامعه و میان نخبگان مطرح و به نقد گذاشته شود.

 

 

انتقادها به ظریف نباید با پرخاش مطرح می‌شد

انتقادها به ظریف نباید با پرخاش مطرح می‌شد/ حل مشکلات کنونی کشور از دست افرادی مانند ظریف هم خارج است

نماینده سابق مجلس، گفت: ظریف آدم زحمتکشی است، ممکن است من هم نقد هایی به ایشان داشته باشم، که دارم. منتها چاره کار پرخاش به یکدیگر نیست و فقط دشمنان از این اتفاقات خوشحال می‌شوند.

 

 

اتحادیه اروپا نمی‌خواهد اوضاع را متشنج کند

ظریف دیپلمات ماهر و زیرکی است/ اشاره به دولت مصدق در جلسه شورای امنیت سنجیده بود/ اتحادیه اروپا نمی‌خواهد اوضاع را متشنج کند

استاد علوم سیاسی دانشگاه کلارک تاکید کرد: موضع اروپا با آمریکا در مورد برجام متفاوت است و اروپا همچنان خواهان حفظ برجام است.

 

 

دیوان عالی کشور حکم اعدام تمجیدی و رجبی را تأیید کرد

دیوان عالی کشور حکم اعدام  تمجیدی و رجبی را تأیید کرد/ تقاضای اعاده دادرسی می‌دهیم

وکیل مدافع سعید تمجیدی و محمد رجبی از تأیید حکم اعدام موکلانش توسط دیوان عالی کشور خبر داد و گفت: با توجه به اینکه پرونده به اجرای احکام ارسال می‌شود، امیدواریم‌ بتوانیم‌ پرونده‌ را مطالعه کنیم و قطعاً تقاضای اعاده دادرسی خواهیم کرد و امیدواریم بتوانیم این حکم را در دیوان عالی نقض کنیم.

 

 

 لازم باشد حتما برای برگزاری کنکور چارچوبی تمهید می‌کنیم

اگر همه‌چیز بسته شود، مردم از گرسنگی و بیکاری به خیابان خواهند آمد/ لازم باشد حتما برای برگزاری کنکور چارچوبی تمهید می‌کنیم

رییس‌جمهور گفت: اکنون نه زمان جشنواره است و نه زمان سمینار است. حتی نسبت به کنکور هم اگر وزارت بهداشت اشکال داشته باشد، حتماً یک چارچوبی تمهید می‌کنیم که مشکلی نباشد.

 

 

کارگران ما ناچارند با حداقل حقوق‌ها کنار بیایند

به جای دوگانگی کارگر و کارفرما، شرایط امن را برای سرمایه‌گذار ایجاد کنیم/  کارگران ما ناچارند با حداقل حقوق‌ها کنار بیایند

نماینده تهران در مجلس تاکید کرد: اگر بتوانیم سرمایه‌گذار را متقاعد کنیم به جای اینکه سرمایه‌اش را به جای اقتصاد نامولد، به سمت اقتصاد مولد ببرد خود به خود از طبقه کارگر حمایت می‌شود.

 

 

هیچ‌ رایزنی برای انتخابات ریاست جمهوری با شورا به عمل نیامده است

هیچ‌ رایزنی برای انتخابات ریاست جمهوری  با شورا به عمل نیامده است/ برخی هجمه‌ها به شورای نگهبان  از روی نادانی و کینه است

سخنگوی شورای نگهبان درخصوص رایزنی احمدی‌نژاد با شورای نگهبان برای انتخابات ریاست جمهوری سال آینده اظهار کرد: هیچ‌گونه رایزنی با شورای نگهبان برای انتخابات ریاست جمهوری  به عمل نیامده است و این اخبار تکذیب می‌شود. نسبت به صلاحیت افراد همانطور که در مجلس برای هر دوره اظهارنظر می‌کنیم برای انتخابات ریاست جمهوری هم در زمان خودش اظهارنظر می‌کنیم و باید موضوع بررسی شود و امکان بررسی هم وجود دارد و نظر شورا در زمان خودش اعلام می‌شود.

 

 

از حضور ۷ وزیر و ۳ معاون رییس‌جمهور در کمیسیون‌های تخصصی تا قرائت گزارش آتش‌سوزی کلینیک سینا

از حضور ۷ وزیر و ۳ معاون رییس‌جمهور در کمیسیون‌های تخصصی تا قرائت گزارش آتش‌سوزی کلینیک سینا

کمیسیون‌های تخصصی مجلس در هفته جاری میزبان ۱۰ عضو هیات دولت خواهد بود تا آن‌ها به ۲۰ سوال نمایندگان پاسخ دهند.

 

 

حضور شریعتمداری در کمیسیون اجتماعی مجلس

حضور شریعتمداری در کمیسیون اجتماعی مجلس

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جلسه کمیسیون اجتماعی مجلس حضور خواهد یافت.

 

 

 

 

سیاسی بسته خبری سرویس سیاسی بسته خبری سرویس سیاسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر