کد خبر: 937482 A

ربیعی در نشست با اعضای شورای اطلاع‌رسانی استان‌ها:

سخنگوی دولت به عملیات روانی سنگین دشمنان علیه مردم ایران اشاره کرد و گفت: همه تلاش دولت کنترل شرایط اقتصادی کشور و بازگرداندن ثبات و بهبود فضای کسب و کار در کشور است.​

به گزارش ایلنا، علی ربیعی در نشست با اعضای شورای اطلاع رسانی استان‌ها، اظهار کرد: هر چند امسال به دلیل تشدید فشار‌های خارجی بخصوص تحریم‌های ظالمانه، عملیات متمرکز روانی دشمن برای تضعیف روحیه و امید مردم و رکود جهانی ناشی از شیوع کرونا، سال سختی را پیش رو داریم، اما بر اساس سنت‌های لایتغیر الهی ایمان داریم که از این شرایط سخت با همدلی مردم عبور خواهیم کرد.

سخنگوی دولت با اشاره به موفقیت‌های چشمگیر دولت تدبیر و امید در ۵۵ ماه نخست آغاز فعالیت، گفت: دولت تدبیر و امید دستاورد‌های اقتصادی ملموس و بزرگی داشت. رشد اقتصادی بالا در کنار کنترل تورم و بهبود فضای کسب و کار در همین دولت اتفاق افتاد، اما با روی کار آمدن ترامپ و اعمال تحریم‌های ظالمانه شرایط متفاوت و کشور با محدودیت‌هایی مواجه شد.

وی در همین خصوص یادآور شد: مردم فهیم ایران در نظر دارند که در سال ۹۷ فردی غیرمتعارف در نتیجه انتخابات ریاست جمهوری امریکا بر مسند قدرت نشست و با زیرپا گذاشتن تعهدات این کشور و اعمال تحریم‌های ظالمانه و افزایش فشار‌ها بر ایران، موجب بروز مشکلاتی برای کشور و مردم شد که بخش عمده آن در سال ۹۹ نمود پیدا کرد.

رییس شورای اطلاع رسانی دولت در ادامه به عملیات روانی سنگین دشمنان علیه مردم ایران اشاره و اذعان کرد: تاکنون در هیچ دوره ای، کشور به این اندازه در نظام تحریمی دشمن قرار نگرفته بود و باید با ایمان به خود و اعتقاد به ظرفیت‌های داخلی مان، این دوره را با موفقیت و سربلندی پشت سر بگذاریم.

ربیعی در بخش دیگری از سخنان خود، تجربه ممتد و مؤثر برخی از اعضای دولت و همچنین حضور استانداران توانمند را از فرصت‌های موجود در عبور کشور از شدید‌ترین فشار‌های خارجی برشمرد و گفت: بی تردبد با حمایت مقام معظم رهبری و همراهی مردم، این نیرو‌های دلسوز و با تجربه، کشور را از شرایط کنونی خارج خواهیم کرد و روز‌های بسیار بهتری برای مردم ما فرا خواهد رسید.

سخنگوی دولت افزود: دولت تدبیر و امید در طی دوران فعالیت خود متناسب با شرایط و وضعیت کشور دستاورد‌های چشم گیری دارد که مردم دستاورد‌های قبل از تحریم‌ها را لمس نمودند، اما اقدامات و تلاش‌های دولت در زمان تحریم را که بعضا بی سابقه و کم نظیر بوده اند را به دلیل وجود فشار‌های اقتصادی ناشی از تحریم‌های آمریکا درک نکردند.

وی خطاب به اعضای شورای اطلاع رسانی استان‌ها گفت: دشمن با جنگ روانی، سرمایه‌های اجتماعی را هدف قرار داده که برای مقابله با آن باید تلاش‌ها و اقداماتی که دولت برای حل مشکلات مردم انجام داده و در حال انجام دارد را به آگاهی و اطلاع افکار عمومی رساند و همچنین دستاورد‌های دولت در شرایط سخت که به سهم خود بعضا بی نظیر بوده است، را برای مردم ملموس نمود.

رییس شورای اطلاع رسانی دولت با بیان اینکه همه هم و غم دولت، کمک به مردم در حل مشکلات شان است؛ گفت: همه تلاش دولت کنترل شرایط اقتصادی کشور و بازگرداندن ثبات و بهبود فضای کسب و کار در کشور است.

​در ادامه این نشست، تعدادی از روسای شورای اطلاع رسانی استان‌ها ضمن مرور اقدامات و برنامه‌های این شورا، ضمن بیان نظرات و پیشنهادات خود، به تبیین چالش‌ها و مسائل اساسی استان پرداختند و همچنین اقدامات و مصوبات شورای اطلاع رسانی استان‌ها مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

اقتصاد دولت سخنگوی دولت شرایط اقتصادی وزارت کشور ربیعی فضای کسب و کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر