کد خبر: 937466 A

جوکار در تذکر شفاهی:

یک نماینده مجلس گفت: در سایه بی‌تدبیری و عدم توانایی در برنامه‌ریزی صحیح اقتصادی هر روز جیب مردم خالی و سفره‌ها کوچک‌تر می‌شود، هر سال ضریب جینی در حال افزایش است و افزایش شکاف طبقاتی را شاهد هستیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدصالح جوکار در جلسه علنی امروز (چهارشنبه، ۱۸ تیر) مجلس شورای اسلامی، با اشاره به سالروز ثبت شهر یزد در یونسکو به عنوان شهر جهانی، گفت: از وزیر میراث فرهنگی می‌خواهیم بگوید که تاکنون چه اقداماتی برای احیای این میراث فرهنگی انجام داده، متاسفانه به علت عدم رسیدگی و توجه شاهد تخریب بخش‌های عظیم پهنه میراثی کشور هستیم و فرصتی بزرگ برای صنعت گردشگری در حال از دست رفتن است.

نماینده یزد در مجلس شورای اسلامی افزود: به نظر می‌رسد وزارت گردشگری توانمندی لازم را در این زمینه نداشته بنابراین نیاز است مجوز لازم به مردم برای رسیدگی ارائه شود. در سایه بی‌تدبیری و عدم توانایی در برنامه‌ریزی صحیح اقتصادی هر روز جیب مردم خالی و سفره ها کوچک‌تر می‌شود،  هر سال ضریب جینی در حال افزایش است و افزایش شکاف طبقاتی را شاهد هستیم.

این نماینده مجلس یازدهم، با انتقاد از اینکه جیب دلالان و سودجویان پر شده است، ادامه داد: مردم مشکل معیشتی دارند و باید اشتباهات گذشته را اصلاح کرد، ضرورت دارد سایه دلالان و رانت خواران از سرنوشت اقتصادی مردم کوتاه شود؛ چرا ارز کشور در اختیار افرادی که اهلیت ندارند قرار می‌گیرد و در شرایط سخت در حق مردم ظلم می‌شود، نیاز است دولت در کوتاه‌ترین زمان برای حمایت از دهک های پایین جامعه اقدامات مناسب را انجام دهد.

جوکار با تاکید بر اینکه وزیر آموزش و پرورش باید برای یک بار و همیشه بحث استخدامی نیروهای حق‌التدریس، نهضتی‌ها و سرباز معلم را به صورت شفاف و در شرایط یکسان حل کند، در تذکری به رئیس‌جمهور، گفت: در قانون اساسی مسکن مناسب حق مردم است و وظیفه دولت تامین مسکن است، متاسفانه ۷ سال ساخت مسکن در کشور تعطیل شده و امروز قیمت زمین و مسکن به حدی افزایش یافته که برای جوانان آرزوی دست نیافتنی است، مردم از داشتن مسکن توسط دولت ناامید هستند.

وی با بیان اینکه دولت نباید در حوزه مسکن تصدی‌گری و کار را باید به مردم واگذار کند، افزود: دخالت دولت باعث هدررفتن ظرفیت‌های مردمی و فرصت‌سوزی برای کشور می‌شود.

افزایش قیمت کالاهای اساسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر