کد خبر: 936499 A

در نشست مشترک مجلس و وزارت صمت:

رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست مشترکش با وزیر صمت گفت: با توجه به افزایش نرخ ارز باید شرایطی فراهم شود که از صادرکنندگان کالاهای غیرنفتی حمایت شده و برای حل مشکلات آن‌ها برنامه‌ریزی شود تا ارز حاصل از صادرات وارد چرخه بازار شود.

به گزارش ایلنا، نشست مشترکی بین مجلس و وزارت صنعت، معدن و تجارت با موضوع راهکارهای رفع مشکلات ارزی کشور برگزار شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست با سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت بر ضرورت تشکیل جلسه مشترک بین روسای کمیسیون‌های اقتصادی مجلس و مسوولان اقتصادی دولت به منظور رفع مشکلات ارزی کشور، حمایت از صادرکنندگان و ورود ارز حاصل از صادرات به چرخه بازار تاکید کرد.

نشست «محمدباقر قالیباف» رئیس مجلس شورای اسلامی با «حسین مدرس خیابانی» سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت صبح امروز دوشنبه، ۱۶ تیرماه در ادامه جلسات هم‌اندیشی حوزه اقتصادی که در حوزه ریاست مجلس تشکیل شده با موضوع پیگیری حل مشکلات ارزی در کشور برگزار شد.

قالیباف با بیان اینکه چرخه تولید و صادرات غیرنفتی باید رونق پیدا کند، گفت: باتوجه به افزایش نرخ ارز باید شرایطی فراهم شود که از صادرکنندگان کالاهای غیرنفتی حمایت شده و برای حل مشکلات آن‌ها برنامه‌ریزی شود تا ارز حاصل از صادرات وارد چرخه بازار شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه بر ضرورت تشکیل جلسه مشترک بین روسای کمیسیون‌های اقتصادی مجلس و بخش‌های مربوطه در دولت جهت حل مشکلات ارزی کشور تاکید کرد.

بر اساس این گزارش در نشست مذکور جمعی از نمایندگان کمیسیون‌های اقتصادی مجلس نیز حضور داشتند.

محمدباقر قالیباف دولت دوازدهم مجلس یازدهم حسین مدرس خیابانی نشست مشترک بین مجلس و وزارت صمت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر