کد خبر: 933469 A

بسته خبری امروز سرویس سیاسی ایلنا؛

طرح شکایت ناطق نوری علیه رسایی در دادگاه ویژه روحانیت، جریمه برای کسانی که در محیط‌های عمومی از ماسک استفاده نمی‌کنند، سخنرانی ویدئوکنفرانسی ظریف در نشست فردای شورای امنیت سازمان ملل، دیدار دادستان نظامی استان تهران با جمعی از خانواده‌های شهدای هواپیمای اوکراینی، درخواست انجام آزمایش DNA جنازه قاضی منصوری، دیدار و رایزنی سفیر ایران با وزیر امور خارجه کرواسی بخشی از اخبار مهم سیاسی امروز بود.

به گزارش ایلنا، اهم اخبار سیاسی امروز، دوشنبه، ۹ تیر ماه ۱۳۹۹به شرح زیر است:

مسکو و پکن با حق وتوی خود از آمریکا انتقام می‌گیرند

مسکو و پکن با حق وتوی خود از آمریکا انتقام می‌گیرند/ اروپایی‌ها نمی‌خواهند با ترامپ درگیر شوند/ بیانیه اخیر آژانس بیانگر تلاش مخالفان برای بی‌اعتبار کردن برجام بود

اندرسون، استاد روابط بین الملل در مورد واکنش روسیه و چین در مقابله با تمدید تحریم‌های تسلیحاتی گفت:  مطمئناً آنها می‌توانند حق وتوی خود را در شورای امنیت اعمال کنند، سفیر روسیه گفته است که مسکو از تمدید تحریم‌های تسلیحاتی پشتیبانی نخواهد کرد، روس‌ها و شاید چینی‌ها این کار را انجام خواهند داد تا از آمریکا انتقام بگیرند.

 

 

کسانی که در محیط‌های عمومی از ماسک استفاده نمی‌کنند، جریمه شوند

کسانی که در محیط‌های عمومی از ماسک استفاده نمی‌کنند، جریمه شوند/ صدا وسیما و شهرداری‌ها در اطلاع‌رسانی کم‌کار شده‌اند/ نظام روان‌شناسی باید مداخله کند

یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان گفت: هنگامی که ماسک زدن در مکان‌های عمومی اجباری شده است، افرادی که از آن استفاده نمی‌کنند باید جریمه شوند.

 

 

ترامپ با طرح دوباره موضوع مذاکره، با زبان بی‌زبانی از ایران کمک می‌خواهد

ترامپ با طرح دوباره موضوع مذاکره، با زبان بی‌زبانی از ایران کمک می‌خواهد/  قطعنامه اروپایی‌ها به معنی فعال کردن مکانیزم ماشه نیست/ فهم اروپا از اخلاق فقط قدرت‌ است

تحلیلگر مسائل بین‌الملل با بیان اینکه ترامپ برای پیروزی خودش در انتخابات حتی از ایران هم کمک می‌خواهد به تحلیل شرایط ایران، اروپا و آمریکا در ماه‌های آتی پرداخت.

 

 

 

طرح شکایت علیه رسایی در دادگاه ویژه روحانیت

طرح شکایت علیه رسایی در دادگاه ویژه روحانیت/ اقدامات بعدی در حال پیگیری است

وکیل حجت الاسلام و المسلمین ناطق نوری گفت: علیه حمید رسایی در دادگاه ویژه روحانیت طرح شکایت کردیم و اقدامات بعدی هم از حیث تعقیب ایشان در حال پیگیری است.

 

 

 

سخنرانی ویدئوکنفرانسی ظریف در نشست فردای شورای امنیت سازمان ملل

سخنرانی ویدئوکنفرانسی ظریف در نشست فردای شورای امنیت سازمان ملل /
توصیه می‌کنیم آمریکایی‌ها راهی را که رفته‌اند را دوباره امتحان نکنند

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: آقای ظریف فردا در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد در اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ شرکت و سخنرانی خواهند کرد و ان‌شاالله سخنرانی ایشان و برنامه‌ها به صورت زنده پخش خواهد شد.

 

 

 

 

 

دادستان نظامی استان تهران با جمعی از خانواده‌های شهدای هواپیمای اوکراینی دیدار کرد

جزییاتی از سانحه هواپیمای اوکراینی/ دلیلی بر هک سایبری و الکترونیکی بدست نیامد/ یکی از دو موشک تاثیری روی هواپیما نداشته/ موشک دیگر در نزدیکی هواپیما منفجر شده

دادستان نظامی استان تهران در دیدار با جمعی از خانواده‌های شهدای سانحه هواپیمای اوکراینی و تعدادی از وکلای آنان به بیان جزییاتی از این پرونده پرداخت.

 

 

وضعیت حوزه مسکن پیگیری جدی از سوی دولت را می‌طلبد

وضعیت حوزه مسکن پیگیری جدی از سوی دولت را می‌طلبد/ نظام حقوقی کشور پشتیبان گزارشگران فساد است

رئیس قوه قضائیه گفت: وضعیت قیمت‌ها و وضعیت بازار و لجام گسیختگی قیمت‌ها در حوزه مسکن یک پیگیری جدی از جانب مسئولان را می‌طلبد، در حال حاضر نیز اقداماتی انجام می‌شود اما باید این اقدامات به صورت جدی دنبال شود. این وضعیت با نظارت بر بازار باید از سوی دولتمردان دنبال شود.

 

 

درخواست انجام آزمایش DNA جنازه منصوری را داده‌ایم

درخواست انجام آزمایش DNA جنازه منصوری را داده‌ایم/ در این پرونده کسی دستگیر نشده است

رئیس پلیس بین‌الملل ناجا گفت: برای تعیین قطعی هویت فرد فوت شده، حتما به مستندات دیگری از جمله «دی ان ای» نیاز است و درخواست پروفایل دی ان ای ارسال شده و پلیس اینترپل رومانی هم اعلام کرده که پروفایل دی ان ای در دست آماده سازی است و به زودی به ایران ارسال می شود.

 

 

مردم باید احساس کنند مجلس از منافعشان دفاع می‌کند

مردم باید احساس کنند مجلس از منافعشان دفاع می‌کند

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مردم باید احساس کنند خانه ملت همان جایی است که از تمام مسائل مادی و معنوی آن‌ها دفاع می‌کند.

 

 

خروج از برجام ابزارهای اعمال فشار بر ایران را در اختیار ما قرار داد

خروج از برجام ابزارهای اعمال فشار بر ایران را در اختیار ما قرار داد

برایان هوک مدعی ضرورت تمدید تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران شد و گفت که خروج از برجام ابزارهای زیادی برای اعمال فشار بر ایران را در اختیار ما قرار داد.

 

 

دیدار و رایزنی سفیر ایران با وزیر امور خارجه کرواسی

دیدار و رایزنی سفیر ایران با وزیر امور خارجه کرواسی

سفیر ایران در کرواسی با وزیر امور خارجه این کشور دیدار و پیرامون مسائل مختلف به رایزنی و گفت‌وگو پرداختند.

 

سیاسی بسته خبری بسته خبری سرویس سیاسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر