کد خبر: 931700 A

وکیل سعید تمجیدی و محمد رجبی در گفت‌و‌گو با ایلنا:

یکی از وکلای مدافع سعید تمجیدی و محمد رجبی در خصوص شایعات‌ منتشر شده مبنی بر تأیید حکم‌ اعدام موکلان خود توسط دیوان عالی کشور، گفت: طبق صحبت‌هایی که من با موکلان و خانواده‌هایشان داشتم، از نظر‌حقوقی بسیار امیدواریم که حکم در دیوان نقض شود اما این منوط به این است که ما بتوانیم به پرونده ورود کنیم.

مصطفی نیلی، یکی از وکلای  مدافع  سعید تمجیدی و محمد رجبی متهمان حوادث آبان ماه در گفت‌وگو‌ با خبرنگار ایلنا، اظهار کرد: پرونده موکلان من در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب رسیدگی و‌ منجر به صدور حکم اعدام در مرحله بدوی شد و آقای رجبی و تمجیدی از زندان طی نامه‌ای وکلای تسخیری‌شان را عزل و من و همکارانم را به عنوان وکیلشان معرفی و تقاضای اعاده کردند.

وی افزود: ما منتظر ماندیم تا پرونده به دیوان عالی کشور فرستاده شود تا در دیوان‌ به پرونده ورود کنیم؛ در این مدت چندین مرتبه به دیوان مراجعه کردم اما براساس کدملی و اسم موکلان، به من اعلام شد که چنین پرونده‌هایی در دیوان وجود ندارد.

وی ادامه داد: تاکنون به ما اعلام نشده که این پرونده در کدام شعبه دیوان است و همچنان پیگیر این موضوع هستیم که این پرونده کجاست تا بتوانیم اعلام ورود کنیم.

نیلی در خصوص شایعات‌ منتشر شده مبنی بر تأیید حکم‌ اعدام موکلان خود توسط دیوان عالی کشور، گفت: این اخباری را هم که شنیدیم، برای ما بسیار ناراحت‌کننده بود، چون هنوز به پرونده ورود نکرده‌ایم.

وی ادامه داد: طبق صحبت‌هایی که من با موکلان و خانواده‌هایشان داشتم، از نظر‌ حقوقی بسیار امیدواریم که حکم در دیوان نقض شود اما این منوط به این است که ما بتوانیم به پرونده ورود کنیم.

این وکیل پایه یک دادگستری گفت: اگر اجازه ورود به پرونده به ما داده شود ما می‌توانیم بررسی‌های حقوقی پرونده را انجام دهیم و از آنها دفاع کنیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، پیش از این یک منبع آگاه در دیوان عدالت اداری، تایید حکم اعدام سعید تمجیدی و محمد رجبی را در این دیوان تکذیب کرده بود.

دیوان عالی کشور دادگاه اعدام وکیل آبان قاضی صلواتی حبس ابد معترضان آبان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر