کد خبر: 931644 A

درویشیان در دیدار با خانواده شهید حسین خانی:

رییس سازمان بازرسی کل کشور با حضور در منزل شهید والامقام، مجتبی حسین خانی از شهدای قوه قضائیه، با خانواده وی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن درویشیان در این دیدار ضمن ابلاغ سلام رییس عالی قوه قضائیه گفت: خانواده شهدا همانگونه که امام راحلمان فرمودند، چشم و چراغ ملتند و چه در پیروزی انقلاب و چه در تداوم آن به ویژه هشت سال دفاع مقدس و دفاع از حریم اهل بیت(ع) نقش آفرینی کردند.

عضو شواریعالی قضایی با اشاره به نقش شهدا در امنیت کشور افزود: در مواجهه با دشمنان و مشکلات داخلی نیز حراست از امنیت شهرها و روستاها میسر نشد مگر با برکت خون مطهر این عزیزان.

حجت الاسلام و المسلمین درویشیان ادامه داد: اجر شهدا و خانواده آن ها قابل توصیف و بیان نیست و خداوند "من حیث لایحتسب" پاداش عطا می کند ولی وظیفه ما مسئولان و دست اندرکاران است که قدردان رشادت های شما و شهدایتان باشیم.

رییس سازمان بازرسی کل کشور با ادای احترام به روح پدر این شهید والامقام که دوماه است از دنیا رفته یادآور شد: در روایات است که یک شهید گاهی از ۷۰هزار نفر شفاعت می کند و قطعا پدر مرحوم شهید حسین خانی نیز جزو رستگاران خواهد بود.

وی گفت: از خدا می خواهیم به همه ما توفیق تداوم راه شهدا را عطا نماید تا شرمنده ایشان در روز محشر نباشیم.

عضو شورایعالی قضایی افزود: جمله معروفی وجود دارد که عکس شهدا را میبینیم اما خدا نکند عکسِ شهدا عمل کنیم و به واقع این عبارت را باید سرلوحه زندگی مان قرار دهیم.

حجت الاسلام والمسلمین درویشیان خاطرنشان کرد: باعث تاسف است که گاهی به ارزش های دینی توجه نمی شود و رنج خانواده شهدا همین بی اعتنایی به ارزش هایی ست که شهدا برایشان جان دادند.

مادر شهید حسین خانی نیز  ضمن آرزوی توفیق برای آیت الله رییسی و سایر مسئولان قضایی و تقدیر از حضور رییس سازمان بازرسی کشور در این دیدار و نشست صمیمانه، از کم اهمیت شدن مساله حجاب و عفاف در جامعه، تورم و کم کاری مسئولان، مرتفع سازی ها در شهر و نادیده گرفتن حریم خانه ها انتقاد کرد.

رییس سازمان بازرسی کل کشور در این باره گفت: ریاست قوه قضائیه تاکید کردند پیگیری ها را برای حفظ حقوق مردم و مطالبه از دستگاه های اجرایی بیشتر کنیم و جلوی نابسامانی ها را در هر مرحله، بگیریم.

در پایان این دیدار، یک جلد قرآن کریم و نیز هدیه ریاست عالی قوه به خانواده این شهید معزز، اهدا شد.

شهید مجتبی حسین خانی در سال ۶۵ و در منطقه شلمچه به فیض شهادت نائل آمده است.

 

سازمان بازرسی کل کشور قوه قضائیه شهدا درویشیان هفته قوه قضائیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر