کد خبر: 930910 A

از سوی قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی؛

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور سیاست های کلی و اهم برنامه های هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی در سال جاری را اعلام کرد.

 به گزارش ایلنا، نصرت الله لطفی قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور صبح امروز در نشست خبری اعلام برنامه های «هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی» طی سخنانی ضمن تبریک ولادت حضرت معصومه(س) و آغاز دهه کرامت اظهار داشت: باید دشمن خود را بشناسیم و شیوه های مقابله با او را شناسایی کنیم. ما سالیان سال حتی قبل از انقلاب اسلامی نیز دشمنان عنودی داشته و داریم که آمریکا و رژیم صهیونیستی دشمن ترینِ دشمنان جمهوری اسلامی ایران هستند. از کودتای ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲ تا بیش از ۴۰ سال پس از انقلاب اسلامی نمونه های فراوان دشمنی آمریکا علیه ایران اسلامی وجود دارد؛ آمریکا فقط دشمن ایران نیست بلکه از بدو وجود دشمن بشریت است.

وی افزود: ادعای دروغین دفاع از حقوق بشر دروغ ترین ادعای آمریکاست. بیشترین ناقض حقوق بشر نیز همین آمریکایی ها هستند و پرونده بسیار سیاهی از عناوین غارتگری و کشتار و فساد آنان در خاک کشورشان و سایر کشورها وجود دارد.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور گفت: متأسفانه در جامعه ما به علت ضعف عملکرد نخبگان در بیان حقایق و جنایات آمریکا موجب شده که برخی می پندارند که آمریکایی ها مدافع آزادی و حقوق بشر هستند.

لطفی اظهارداشت: ما باید بازشناسی واقعی از آمریکا داشته باشیم و ماهیت حقیقی آمریکا، این ام الفساد قرن را برای ملت های دنیا و ملت عزیز ایران برملا کنیم که آنان نتوانند خوی چپاولگری خود را گسترش داده و بر ملت ها تحمیل کنند. جنایات آمریکایی ها در عراق، لیبی و بسیاری از کشورهای جهان غیرقابل انکار است.

وی گفت: انقلاب ما برای مبارزه با استعمار و استکبار و جهان خواران است و این هفته نیز به عنوان یک نماد برای این مبارزه نامگذاری شده است. در این هفته اتفاقات و جنایاتی رخ داد که مستقیماً و یا غیر مستقیم توسط آمریکایی ها به وقوع پیوست. یک نمونه آن در ششم تیرماه توسط گروه هایی که مورد حمایت آمریکا بودند رخ داد و سوءقصد به جان مقام معظم رهبری بود که بحمدالله ناموفق بود.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور تصریح کرد: سال گذشته نیز سردار دلها سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی بود که دولت ددمنش آمریکا این جنایت را به عهده گرفت.

لطفی بیان کرد: ششم تا دوازده تیرماه به عنوان هفته نمادین به این نام، نامگذاری شده است و این اقدامات و روشنگری ها باید در طی سال صورت بگیرد.

وی افزود: آمریکا در نیمه دوم قرن بیستم، نقش آفرین اصلی کوتاه در دنیا بوده است. آمریکایی ها در یک مقطع زمانی ۱۷۰ میلیارد دلار برای کنترل و کشتار جمعیت هزینه کردند که کشورهای آفریقایی و مسلمان به جمعیت حداقلی برسند و ما امروز در کشورمان با کاهش رشد جمعیت مواجه هستیم که این نیز از سیاست ها و برنامه های آمریکاست.

لطفی با بیان اینکه جنایاتی در ایران در تیرماه سال های آغازین انقلاب رخ داد که آمریکا مستقیم یا غیرمستقیم در این جنایات نقش داشت، افزود: ترور رهبری، انفجار دفتر حزب جمهوری و شهادت شهید بهشتی، بمباران شیمیایی منطقه سردشت، ترور آیت الله صدوقی، شلیک موشک به هواپیمای مسافربری در تیر ماه سال های ۶۰ تا ۶۷ رخ داده است.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور همچنین تصریح کرد: آمریکای امروز با از بین رفتن ۱۵۰ میلیون سرخ پوست و ۶۰ میلیون آفریقایی شکل گرفت. امریکا همواره با کودتا، لشکرکشی و ترور رهبران سیاسی دنبال سرنگون کردن دولت های مردمی بوده و هست. امریکا ۶۲ کودتا اجرا یا از آن حمایت کرده است. امریکا برای کاهش جمعیت کشورهای اسلامی هزینه کرده است و امروز ما با تهدید کاهش و پیری جمعیت مواجه هستیم.

لطفی با اشاره به جنایات آمریکا در کشورهای مختلف از جمله لشکرکشی به کامبوج، فیلیپین و ویتنام و تحریم ونزوئلا، سوریه، کوبا و ایران به بهانه های حقوق بشری، خاطرنشان کرد: در ادامه طرح معامله قرن، بخشی کرانه باختری به سرزمین های اشغالی افزوده می شود و هفته آینده آمریکا آن را رسماً اعلام می کند. این ها نمونه هایی از نقض حقوق بشر علیه کشورهای مختلف است.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی درباره برنامه های تدوین شده این هفته گفت: بسیاری از برنامه های ما در شرایط کرونایی امکان پذیر نیست و ما برنامه های خود را طبق این شرایط دیده ایم. مناسبت ها تعطیل بردار نیست و برنامه های ما باید طبق شرایط فعلی برگزار شود.

لطفی افزود: شعار محوری برنامه های این هفته «آمریکا، مظهر کشتار، نژادپرستی، استثمار جهانی منفورترین دولت ناقض حقوق بشر» انتخاب شده است.

وی گفت: ما صد واژه و خصیصه ضدبشری آمریکا را احصا و از بین این مشخصه ها، برای هر روز سه ویژگی را تعیین کرده ایم که سخنرانی و برنامه ها پیرو این عناوین باشد.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور خاطر نشان کرد: ششم تیرماه به نام «تروریست دولتی، حامی ترور،دشمنی با خارجی ها»؛ هفتم تیرماه بنام «توطئه گری، کودتا، آتش افروزی»؛ هشتم تیرماه بنام «تحریم های ظالمانه، نسل کشی، استفاده از سلاح کشتار جمعی»؛ نهم تیرماه نیز «نژادپرستی، بی عدالتی، خشونت» تعیین شده است.

وی ادامه داد: روز دهم تیرماه به عنوان «بدعهدی، ستم گری، باج خواهی»؛ یازدهم تیرماه نیز «سلطه طلبی، اشغال گری، غارتگری»، دوازدهم تیرماه و آخرین روز این هفته هم بنام «جنایت جنگی، فساد و کشتار زنان و کودکان» نامگذاری شده است.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور خاطر نشان کرد: با برنامه ی ابلاغی، قرار شده که ما از ظرفیت شهرهایی که نمازجمعه در آن برقرار است استفاده نماییم و یک ویژه برنامه را در بین نماز خواهیم داشت. همچنین در ۱۶ استان کشور که مدفن شهدای حزب جمهوری اسلامی است، مراسم غبارروبی و گلباران مزار این شهدا را برنامه ریزی کرده ایم.

لطفی گفت: روز شنبه هفتم تیر از ساعت ۱۰ الی ۱۲ صبح مراسمی با سخنرانی آقای اوحدی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در مجموعه سرچشمه تهران خواهیم داشت. در بهشت زهرای تهران نیز روز پنجشنبه همین هفته ساعت ۱۷:۳۰ آیین گلباران مزار شهدای این حادثه برگزار خواهد شد.

وی اظهار داشت: روز شنبه از ساعت ۱۷ الی ۱۹ مراسمی با سخنرانی پروفسور مسعود سلیمانی که اخیراً از زندان آمریکا آزاد شده را به صورت مجازی خواهیم داشت. بازنشر جنایات آمریکا در فضای مجازی، نشر چندین هشتک با موضوع حقوق بشر آمریکایی در فضای مجازی، نمایشگاه های سیار در سطح شهر از جمله برنامه هایی است که برگزار می شود.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور گفت: در بندرعباس نیز ویژه برنامه ای روی ناو جنگی شهید ناظری خواهیم داشت و با خانواده های کشتار هواپیمای مسافربری توسط آمریکا، از طریق فضای مجازی ارتباط گرفته خواهد شد.

نصرت الله لطفي شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر