کد خبر: 930733 A

معاون حقوقی وزیر امور خارجه گفت: ما روابط خوبی با اوکراین داریم چون اوکراینی‌ها از ما تقاضا کرده بودند که جعبه سیاه به آنجا فرستاده شود، ‌می‌خواستیم خواسته آنها اجرا شود اما بعد از اینکه این تعلل‌ها را دیدیم،‌ تصمیم گرفتیم جعبه سیاه را به فرانسه ارسال کنیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا،‌ محسن بهاروند، معاون حقوقی وزیر امور خارجه در گفت‌وگوی زنده با شبکه خبر در خصوص تصمیم ایران در مورد جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی، اظهار کرد: چندین بار با مقام‌های اوکراین این موضوع را مطرح کردیم که دلیل اینکه این‌ها اعلام آمادگی می‌کنند اما تا به مرحله اجرای می‌رسد، تعلل می‌کنند را متوجه نشده‌ایم. البته ظاهراً اوکراین هیأت جدیدی تشکیل داده است، اما رسماً هنوز به ما چیزی گفته نشده است؛ منتظریم اگر اخباری در این خصوص به ما داده شد، به تدریج در این رابطه با آنها صحبت کنیم.

وی در خصوص دیدار مقام‌های ایرانی با سفیر اوکراین گفت:‌ اوکراین کشوری است که ایرلاین متعلق به آن است، ما روابط خوبی با اوکراین داریم. چون اوکراینی‌ها از ما تقاضا کرده بودند که جعبه سیاه به آنجا فرستاده شود، ‌می‌خواستیم خواسته آنها اجرا شود اما بعد از اینکه این تعلل‌ها را دیدیم،‌ تصمیم گرفتیم که جعبه سیاه را به فرانسه ارسال کنیم.

بهاروند در پاسخ به اینکه نقش کانادا در این باره چیست،‌ گفت:‌ ‌برخی از این افراد تابعیت کانادا داشتند، به همین دلیل این موضوع به کانادا هم مربوط می‌شود؛ البته اکثریت جانباختگان اتباع ایران بودند و کشوری که بیشتر شهرندان خود را از دست داده است، ایران است.

فرانسه کانادا وزارت امور خارجه اوکراین جعبه سیاه بهاروند هواپیمای اوکراینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر