کد خبر: 930521 A

خاتمی در صحن مجلس:

نماینده مردم ماه‌نشان در مجلس گفت: انتظار ما این است که وزارت کشور برنامه مشخصی را در ارتباط با مقابله با قاچاق به ویژه قاچاق دارو، کود و نهاده‌های دامی داشته باشد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سیدمرتضی خاتمی در جلسه علنی امروز ( پس از ارائه گزارش وزیر کشور گفت:‌ انتظار ما این است در جلساتی که وزرا حضور پیدا می‌کنند، به خصوص در حوزه وزارت کشور که نقش بسیار مهم و محوری دارد و کارش به تمام شئون کشور از جمله سیاسی،‌ اقتصادی،‌ اجتماعی و فرهنگی مرتبط است با آمار و شاخص‌ها حضور پیدا کنند و با آمار و ارقام مسائل کشور را گزارش کنند.

نماینده مردم ماه‌نشان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: موضوع دیگر، کادرسازی در وزارت کشور است که البته وزیر هر دوره سهمی در این حوزه دارد؛ تربیت نیروی انسانی ماهر که نتیجه آن امروز این می‌شود که در سطوح بخشداران، فرمانداران و نیروهای فنی که در استانداری کشور حضور دارند، ضعف‌های مشهودی داریم.

وی افزود:‌ امروز وضعیت به گونه‌‌ای است که بعضا با توان بسیار حداقلی مسئولیت‌‌های محوری بخش‌ها و شهرستان‌ها به این افراد سپرده می‌شود و علاوه بر این نقش‌های هماهنگی که در سطوح فنی در استانداری‌ها وجود دارد همین وضعیت را دارد و این به خاطر ضعف در حوزه کادرسازی است.

خاتمی خاطرنشان کرد: در حوزه قاچاق شاید وزیر کشور بگوید که نقش مستقیم ندارد اما با توجه به بحث مرزها، انتظار ما این است که برنامه مشخصی وزارت کشور در ارتباط با مقابله با قاچاق به ویژه قاچاق دارو، کود و نهاده‌های دامی و مسائل دیگری که امروز گریبانگیر کشور است، داشته باشد.

نماینده مردم ماه‌نشان در مجلس بیان کرد:‌ کشور ما کشور حادثه‌خیزی است و بلایای طبیعی زیاد اتفاق می‌افتد، وزارت کشور به عنوان وزارتخانه‌ای که مدیریت بحران و سازمان‌های مقابله با بحران را بر عهده دارد آمادگی‌های قبلی را چه از نظر کمی و چه از نظر کیفی برای این سازمان‌ها باید تمهید کند تا در زمان بروز حادثه ما با مشکلی مواجه نباشیم چرا که در آن وضعیت لحظه‌ها هم برایمان حائز اهمیت است.

وی ادامه داد: موضوع دیگری که باید به آن اشاره کنم بحث آمایش است که وزارت کشور در ساماندهی آمایش سرزمینی و استفاده از استعدادهای مختلف کشور می‌تواند نقش محوری را داشته باشد و موضوع دیگر حمایت از زیرساخت‌های نیروی انتظامی است که انتظار داریم وزارت کشور در این زمینه اهتمام بیشتری به خرج دهد.

قاچاق دارو مجلس یازدهم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر