کد خبر: 930458 A

مطهری در صحن مجلس:

نماینده مردم گرمسار با انتقاد از تدبیر دولت در ماجرای گرانی بنزین تاکید کرد: آقای وزیر کشور باید در دادگاه محاکمه شود مگر ما شوخی داریم؟ آقای وزیر آمار کشته‌ها و خسارت اقتصادی زیاد است. چرا کسی به وزیر کشور نمی‌گوید جواب دهد!

به گزارش خبرنگار ایلنا، اردشیر مطهری پس از ارائه گزارش وزیر کشور در خصوص وضعیت امنیتی کشور گفت: بین روش‌های کلاسیک برای امنیت کشور در تئوری‌ها و کف خیابان تفاوت وجود دارد، در جریان گرانی بنزین تدبیری در اجرا در کف خیابان در رفتار با مردم صورت نگرفت و صف معترضان و مردم با تماشاچیان تمیز داده نشد.

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بنزین باید گران می‌شد و در این شکی نیست اما آقای رئیس‌جمهور می‌گوید من در ساری بودم و خودم هم بعداً فهمیدم؛ شخص آقای رئیس‌جمهور خاطره تعریف می‌کند! ایشان باید بداند برای این تصمیم، مردمی کشته شدند که تبعات منفی برای کشور و مردم داشت.

وی ادامه داد: رئیس‌جمهور در ارومیه گفت که من صبح متوجه شدم؛ چرا خاطره تعریف می‌کنند؟ ایشان رئیس‌جمهور هستند. آقای وزیر کشور شما مسئول امنیت، معیشت، زندگی و سرنوشت مردم هستید اما در قضیه بنزین تدبیری صورت نگرفت.

نماینده مردم گرمسار گفت: این همه خسارت جانی و مالی به مردم زده شد، چه کسی باید جواب بدهد؟ یک نفر از این مسئولان را پای دادگاه ببریم و سوال کنیم که نقش ما در قضیه چه بوده است. 

وی ادامه داد: رئیس‌جمهور گفت کسی به من نگفت بنزین گران شده است، اینکه تدبیر نیست شما وزیر کشور هستید و اتفاقاتی که افتاد و آتش‌سوزی و خساراتی که صورت گرفت، محصول بی‌تدبیری شماست. 

مطهری ادامه داد: آقای وزیر کشور باید در دادگاه محاکمه شود مگر ما شوخی داریم؟ آقای وزیر آمار کشته‌ها و خسارت اقتصادی زیاد است. چرا کسی به وزیر کشور نمی‌گوید جواب دهد!

مجلس شورای اسلامی وزیر کشور حوادث آبان ماه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر